Augusts Brigmanis atklāj, ka starp partijas virzīto prezidenta amata kandidātu vārdiem ir arī Gundars Daudze. Daudze iepriekš vadījis prezidenta kanceleju, bijis Saeimas priekšsēdētājs, bet šobrīd ir Saeimas priekšsēdētājas biedrs.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) sava izvēlētā Valsts prezidenta amata kandidāta vārdu publiskos 11.maijā, un, visticamāk, tas būs kāds no jau izskanējušajiem pretendentiem, šorīt intervijā Latvijas Radio pavēstīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Šāda vienošanās esot panākta vakar notikušajā ZZS valdes sēdē.

"Es domāju, ka mēs ejam pie sabiedrības ar diezgan atklātām kārtīm. Publiskajā telpā ir nosauktas vairākas mūsu kandidatūras - [zemkopības ministrs Jānis] Dūklavs, [labklājības ministrs Uldis] Augulis, [Jelgavas mērs Andris] Rāviņš, [Liepājas mērs Uldis] Sesks, [aizsardzības ministrs Raimonds] Vējonis un [Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars] Daudze. Ar lielu varbūtību tas kandidāts būs viens no viņiem," sacīja Brigmanis.

Tajā pat laikā partija "Latvijai un Ventspilij" savu kanidātu oficiāli vēl nav nosaukusi. Tās priekšsēdētājs Aivars Lembergs pagājušājā nedēļā atklāja, ka notikusi diskusija par iespējamiem kanidātiem un tiem dots apdomāšanās laiks. Nākamajā valdes sēdē partija pieņems gala lēmumu.

Arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis piebilda, ka ZZS esot uzrunājusi arī citus iespējamos Valsts prezidenta amata kandidātus, bet izskanējušie esot tie, kuri piekrituši, ka viņu uzvārdus publisko.

Kā ziņots, koalīcijas partijas ir vienojušās, ka nosauks savus Valsts prezidenta amata kandidātus līdz 11.maijam un tad sāks savstarpējas konsultācijas.

Līdz šim savus Valsts prezidenta amata kandidātus ir nosaukušas tikai divas opozīcijas partijas - Latvijas Reģionu apvienība šajā amatā vēlētos redzēt deputātu Mārtiņu Bondaru, bet partija "No sirds Latvijai" - parlamentārieti Gunāru Kūtri.

LETA

 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: