Piltenes pilsētas 715. dzimšanas dienai veltītos svētkus atklāt atjaunotajā estrādē.

 Piektdienas vakarā Piltenē notiks lielais Kurzemes šlāgerfstivāls. Pasākumā būs pārstāvēta ne tikai Kurzeme, bet arī pārējie Latvijas novadi, jo uzstāsies solists Kaspars Antess, grupas Baltie lāči, Klaidonis, Zeļļi, Brīvdiena, Jūrkant, Novadnieki, Zvaigžņu lietus un Indra un Normunds.

Organizējot festivālu, Piltenes kultūras nama vadītāja Ārija Vīksne atjauno pirms vairākiem gadiem pārtraukto tradīciju, kad piecus gadus pēc kārtas notika Kurzemes šlāgerfestivāls: «Nu mums ir jauna estrāde, tāpēc atkal var rīkot šādus pasākumus. Pirmajā tūrē divus gadus uzvarēja Zvaigžņu lietus, kas pēc tam sasparojās un izdeva diskus. Šoreiz jābalso nebūs – varēs vienkārši baudīt mūziku.»

Vīksne savu darbu plāno tā, lai vasarā estrādē katru mēnesi notiktu plašāks pasākums. 14. augustā piltenieki ciemos gaida Liepājas teātri, kas izrādīs Pidžamu sešiem; šajā dienā paredzēta arī oficiāla atjaunotās estrādes atklāšana, kas aizkavējās iepriekš neplānoto arheoloģisko izrakumu dēļ. Piltenes domes un Eiropas nauda – kopā ap 14 000 – izmantoti jaunu soliņu uzstādīšanai pilskalnā, deju grīdas un skatuves izbūvēšanai.

Šlāgerfestivāla laikā izmantos pārvietojamo skatuvi. «Vakarā būs salūts, skanēs lielgabala zalve – kas, tāpat kā pārējās svētku aktivitātes, būs nodrošinātas tikai un vienīgi par sponsoru naudu. Šajā dienā godināsim arī tos cilvēkus, kas veltījuši mūžu Piltenes attīstībai vai bez maksas palīdzējuši citiem.

Tie ir Dzidra Freiberga un Maiga Līdaka, Ineta Judzika, Benita Šenberga, Skaidrīte Ruckule un Gallmeistaru ģimene.» Sestdien Piltenes pilsētas svētki turpināsies sporta laukumā, kultūras namā (vietējā amatierteātra izrāde un Aulmaņu ģimenes gleznu izstāde) un atkal brīvdabas estrādē (pašdarbnieku un vieskolektīvu koncerts, diskotēka un karaoke). Savukārt svētdien kultūras namā rādīs multenes, bet centra parkā būs dažādas bērnu izklaidei paredzētas aktivitātes.    

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: