Arī nākamās apkures sezonas sākumā Ugāles daudzdzīvokļu mājās jeb tā sauktajā BAMā situmu pados SIA Bio Energi. Taču, iespējams, ne visu sezonu.

Pašvaldības SIA Ugāles nami un novada dome izsludinājusi konkursu par siltuma apgādi Ugāles pagastā. Kā viena no galvenajām prasībām siltumenerģijas ražotājam ir nodrošināt katlumāju ar primāro un alternatīvo kurināmā katlu, tāpat siltumenerģijas tarifs nedrīkst pārsniegt 31 LS/MWh bez PVN.

Kā jau Ventas Balss rakstījusi, novada domi neapmierina tas, ka pašreizējam siltuma devējam – SIA Bio Energi – ir tikai viens apkures katls, pie tam jau krietni palietots. Tāpat novada dome, nevēlēdamās garantēt siltuma devējam nesamaksātos iedzīvotāju parādus, gribētu, lai tiktu noslēgti divi atsevišķi līgumi – par apkuri BAMa mājās ar pašvaldības SIA, savukārt pašvaldības ēkās – ar novada domi. SIA Bio Energi tam nepiekrīt, un esošais līgums ir spēkā līdz nākamā gada 25. septembrim. Par izsludināto apkures pakalpojuma piedāvājumu interesējušās kādas trīs firmas, informē SIA Ugāles nami valdes priekšsēdētāja Gita Auna.

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks pārliecināts, ka apkures sezona būs jāuzsāk sadarbībā ar esošo siltuma devēju, taču nav zināms, vai sadarbība būs visas sezonas garumā. Ja piedāvājumu sniegt apkures pakalpojumu izteiks cits uzņēmējs, dažu mēnešu laikā nebūs iespējams nokārtot visus nepieciešanos dokumentus. Paziņojuma tehniskajās prasībās gan teikts, ka ražotājam jābūt spējīgam nodot katlumāju ekspluatācijā līdz šī gada 1. oktobrim.

Tikmēr SIA Ugāles nami turpina cīņu ar nemaksātājiem. Kopējais iedzīvotāju parāds 1. jūnijā bija Ls 58 000. Maijā uzņēmumam samaksājuši 5% no parādniekiem, līdz 22. jūnijam – vēl 3%. Uzņēmuma vadītāja Gita Auna liek lielas cerības uz jūlija, augusta un septembra mēnešiem, kad daudzi BAMa iemītnieki pelnīs naudu ar ogām un sēnēm. Šobrīd tiesā iesniegtas 5 lietas, no tām 4 par parādu piedziņu, 1- par izlikšanu no dzīvokļa. Tiek gatavotas vēl 3 lietas. Visos minētajos gadījumos tiesā iesūdzētas personas, kam ir darbs vai pensija.

Tāpat Ugāles nami sadarbojas ar parādu piedziņas firmu Paus Konsults. Lai taupītu līdzekļus, nemaksātājiem netiek sūtītas vēstules, bet viņi tiek sastapti klātienē un lūgti parakstīt brīdinājumu. Daļa ieinteresēti ar uzņēmumu noslēgt vienošanos par parāda atdošanu, citi paraksta dokumentu, bet saistības tik un tā nepilda . Kā informē Auna, ik mēnesi pašvaldības SIA tiesu izdevumiem atlicina ap Ls 200, iesniedzot 1-2 sūdzības, un nedomā šajā ziņā apstāties.

Lielos vilcienos diezin vai Ugāles apkures problēma nākamajā sezonā tiks atrisināta, jo maksātnespējas problēma joprojām būs aktuāla, prognozē novada mērs Aivars Mucenieks.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: