Ventspils novada pašvaldības darbinieki kopā ar mežniecību pārstāvjiem Meža dienas atzīmēja, sakopjot Popes muižas parku, taču skolēni šodien Ugāles mežā stāda priedes.

Par spīti lietum, Ances, Ventspils un Ugāles mežniecību darbinieki un apņēmīgākie novada domes pārstāvji vakar rosījās Popes muižas parkā. Viņi gāza un sagarināja nokaltušos kokus, vāca un dedzināja zarus, izcirsta krūmus.

Kā pastāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, domes administrācijai un pagastu pārvaldniekiem šogad paredzētas 10 neatmaksātas brīvdienas, un vienu no tām darbinieki izmantoja šādi – strādājot un sakopjot vienu skaistu novada vietu.Tas bija brīvprātīgs pasākums, piedalījās tie, kas to vēlējās.

Ventas Balss muižas parkā satika Popes pārvaldnieku Vilni Krauzi, domes priekšsēdētāja vietnieku un arī popiņu Mārtiņu Libkovski, Tārgales pārvaldnieku Mārci Laksbergu, vēlāk talciniekiem pievienojās arī domes priekšsēdētājs Mucenieks, Izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča un vēl daži domes administrācijas darbinieki.

Par muižas parka sakopšanu katru gadu rūpējas z/s Bērziņi īpašnieki – attīrot un stādot jaunus kociņus, tāpēc arī Imants Bērziņš neiztrūkstoši bija talcinieku vidū. Ar gardu kāpostu zupu, ko vārījusi Vita Tīsone,  talciniekus cienāja Puceņogu dāmas.

Savukārt šodien Ugāles mežā strādā Ventspils 4. vidusskolas audzēkņi un viņu vecāki. Ka pastāstīja Ventspils mežniecības mežzine Aija Krace, šodien tur solās būt ap 50 bērnu un 30 vecāku. 4. vidusskolas kolektīvam koku stādīšana ir skaista tradīcija, kas šogad notiek jau 5. gadu. Tārgales un Popes skolēni kociņus sava pagasta mežos stādīs nākamnedēļ, savukārt Puzes bērni darbiņu jau paveikuši.

Pēc mežzines vērojumiem, ja koku iestādījis bērns, tas labi aug. Meža dienas sadarbībā ar AS Latvijas Valsts meži, pašvaldībām un skolām organizē Valsts meža dienests. Latvijā tās tiek atzīmētas jau 81. gadu. Tās notiek aprīlī un maijā, un galvenais akcents tajās ir tieši koku stādīšana.

Gandrīz visas lielās koku alejas Latvijā sastādītas tieši Meža dienās, zina stāstīt Krace. Ja kādam darba kolektīvam vai draugu grupai ir vēlēšanās arī pielikt savu roku meža stādīšanā, to var darīt, iepriekš piesakoties mežniecībā. Mežziņi ierādīs vietu un palīdzēs ar padomu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: