No 25. Līdz 27. augustam ''Somugru Filmu festivāls'' norisināsies jau desmito reizi, taču pirmo reizi tas notiks Latvijā, pirms tam pasākums norisinājās Igaunijā. Festivāla seansi norisināsies Līvu Tautas namā, savukārt citas aktivitātes notiks piekrastes liedagā un tuvējā apkaimē.

Filmu programmas solās būt tematikai atbilstoša un festivāls tiks atklāts ar Aivara Freimaņa dokumentālo filmu “Dzīvoju lībiešu mājā”, savukārt noslēgts ar Jura Poškus piekrastē filmēto un latviešiem nu jau labi zināmo filmu “Kolka Cool”. Paralēli šīm filmām, īpaši jāizceļ Lisas Nimikas filma Sundial, 2023, 65 min, Estonia, kā arī bagātīga ungāru un igauņu īsfilmu programma.

Festivāla organizatore Edina Csüllög, kura ir Igaunijā dzīvojoša ungāriete, somugru kultūras izgaismošanu uzsākusi lingvistiskas intereses vadīta, taču pati būdama dokumentālā kino veidotāja, tieši kino formātu uzskata par vispretimnākošāko festivāla formātu.

Paralēli filmu skatei, notiks elektroniskās grupas NeiUm koncerts. Grupas dalībnieki ir Monta Kvjatkovska un Dāvis Stalts, kurš plašākai publikai zināms kā līvu kultūras pārstāvis, ar līvu saknēm, arī Monta Kvjatkovska ir līvu pēctece un pāris aktīvi darbojas līvu kultūras nozarē.

Radošās darbnīcas vadīs Kavadwith Maya Chaudhary/Indija, Julgi Stalte/Latvija, Maria Naulainen/ Estonia, Rija Launonen/Somija.

Somugru un Tallinas Universitātes rīkotajā sesijā tiks prezentēti somugru blogeru skolas rezultāti, kas no 21. līdz 24. augustam norisinājās Tallinas Universitātē.

Lībiešu krasts izsenis ir bijis īpašs Latvijas etniskajā raksturā un piekrastes savdabība uzskatāma teju par nacionālu vērtību.

Ar programmu tuvāk var iepazīties ŠEIT!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: