Dānijas atjaunojamās enerģijas attīstītājs "European Energy" Tārgalē, Ventspils novadā, plāno attīstīt lielāko saules enerģijas parku Latvijā, informē kompānijas pārstāvji.

Paredzēts, ka pirmā "European Energy" projekta Latvijā kopējā jauda sasniegs 110 megavatus (MW). Tārgales saules enerģijas parku elektrotīklam paredzēts pievienot 2024. gadā, un tas sniegs iespēju ik gadu saražot aptuveni 110 000 megavatstundas (MWh) zaļās enerģijas, ar elektroenerģiju tādā veidā apgādājot apmēram 52 000 mājsaimniecību.

"European Energy" kopējie attīstības plāni paredz attīstīt gan saules, gan vēja enerģijas parkus Latvijā ar kopējo jaudu viena gigavata (GW) apmērā.

Kompānijas vadītājs un līdzdibinātājs Knuds Ēriks Andersens trešdien notikušajā "European Energy" Latvijas biroja atvēršanas ceremonijā norādīja, ka "European Energy" misija ir izmantot dabas dotos vēja un saules enerģijas resursus apvienojumā ar jaunākajām tehnoloģijām, lai radītu vērtību gan saviem partneriem, gan sabiedrībai kopumā.

"Atjaunīgās enerģijas projekti, ko īstenojam šodien, ir ieguldījums nākotnē, kurā sabiedrībai vairs nebūs jāizmanto fosilie resursi. Mūsu zināšanas, pieredze un novatoriskā pieeja palīdz īstenot pasaules līmeņa projektus," uzsvēra Andersens.

Tikmēr "European Energy" Latvijas biroja vadītājs Alnis Bāliņš pauda pārliecību, ka patlaban ir īstais laiks investīcijām atjaunīgās enerģijas projektos gan energoresursu cenu pieauguma, gan Zaļā kursa, gan arī atjaunīgo risinājumu konkurētspējas dēļ.

"Mūsdienās saules un vēja parku tehnoloģijas ir attīstījušās tik tālu, ka tās droši varam sākt izmantot esošajos tirgus apstākļos bez jebkādām subsīdijām. Tāpēc straujiem soļiem jāvirzās uz priekšu un jāattīsta industriāla apjoma saules enerģijas parki," norādīja Bāliņš.

"European Energy" attīsta, finansē un būvē vēja un saules enerģijas parkus. Uzņēmums bāzēts Kopenhāgenā, Dānijā, un tam ir pieredze atjaunīgās enerģijas attīstīšanā un izmantošanā četros kontinentos. "European Energy" dibināts 2004. gadā un šobrīd globāli attīstījis vairāk nekā 20 GW atjaunīgās enerģijas jaudu.

Lasi vēl

Komentāri (18)

 • -2
  yolo Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Jau gaidu argumentus no šī projekta pretiniekiem

 • 0
  Jojo Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Beidzot laba ziņa ! Šis projekts ja tiks pareizi izmantots cilvēku labā un pie šprices nepielaidīs mūsu debīlos deputātus tad viss būs super . Vācijā katrs brīvs zemes pleķītis ir ar saules baterijām un valstij tas ir izdevīgi .

 • -2
  Pilsēta Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Tārgalē neviens VB žurnālists nedzīvo. Tāpēc neko sliktu par šo projektu nedzirdēsim.

 • -3
  _āmen_ Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Tagad gaidam no VB 10 rakstus katru nedēļu par to kā šis projekts izbojās ainavu, cik kukaiņi ies bojā un kā tas sabojās cilvēku veselību. Uz priekšu!

 • -1
  Gunārs Pētersons Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Tas nenotiks, jo noteikti šis parks nebūs tuvumā vecās mertenas (apzināti ar mazo burtu) īpašumiem vai nekonfliktēs ar viņas vēlmēm/iebildumiem.

 • -6
  Neimanis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Pēterson, nedariet muļķības! Uzstājīgi iesaku paskatīties laikraksta/portāla kontaktus!!!

 • -3
  Neimanis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Visiem ir iespējas zvanīt uz "Hallo, Ventas Balss klausās?" un izteikt savus viedokļus, un ir liela iespēja, ka to pat publicēs :)
  Beidzot kaut kas cits, nevis tikai stāsti, kāds mums jauks vējš, kas noteikti jāizmanto, kamēr saule neko tādu nevar. Dāņiem ar to sauli nav dikti labāk, tāpēc viņi gan jau zina, ka tomēr var gan. Tāpēc lai izdodas un lai varbūt arī kādi stabu racēji pārdomā un izšķiras par labu tehnoloģijām, kas nemirgo, nevibrē un nav saskatāmas no kilometriem liela attāluma!

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Stabu racējiem viss notiek, pretēji čīkstuļu iegribām. Tagad būs labs tandēms, jo parasti, kad nespīd saule, dikti pūš :D

  Turklāt mājas un to jumti pieder vietējiem nabagiem tā kā tur nekas nespīd. Ir palīdzība no valsts, bet tur ir savi noteikumi, kas to palīdzību nonivelē.
  Piemērs no Polijas, kā veidojas reāla palīdzība. Nopērc durvi uzņēmumā, izmanto tās pakalpojumus, lai nomaina un 15% pvn nost, piedevām pilna garantija. 2 zaķi ar vienu šāvienu - gan legāli nodokļi nomaksāti un pelēkais bizness izzūd, gan lētāk pircējam.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Man acis nerāda, izlikās ka A.n.i.t.a citējusi, 2.rindkopa domāta viņai.

 • -5
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  bet cik aramās zemes tās aizņems? Lai veicās. Ja tikai nebūtu tā, ka ar hidroelektrostacijām. Sabūvētas 149 gab . cik upju samaitāja! mēs tās uzturam OIK veidā . Cik mēnešu gadā tās strādā nav dzirdēts.

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Laba ideja, bet vēl jau paliek māju jumti,lai lieka zeme nav jāaizņem, nu jau jumtus antenām vairs vairumā gadījumos neizmanto, tā kā brīvi laukumi, vismaz vasarā ražot ķarsto ūdeni visai daudzstāvu mājai, ir redzēti sižeti, ka tas strādā. Lai nu izdodas , mazāk tos propellerus , tie traucē gan cilvēkiem gan dzīvai radībai.

 • -2
  Reptīlis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Tik balti un pūkaini vis šie biznesmeņi nav ! Kas gan viņiem liedz projektus un naudu ieguldīt savās valstīs, Dānijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā ? Viss tīkls tik un tā tiks saslēgts kopā, un viņi nebūt netaisās saražoto enerģiju nodot LV, bet pārdos biržā.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Rakstu nelasīji :D Latvieši paši ir nabagi + kādi savtīgi sarausušies (likumīgi zaguši), kuri nedrīkst to naudu rādīt.
  Ir iespējas katram uzlikt sev propellerus, paneļus un ražot tikai sev, nepieslēdzoties tīklam t.i. biržai. Uz priekšu :D

 • -2
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Protams , bez mūsējiem tas nenotiks. Ārzemnieki tikai piesegs

 • -1
  macro-x Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Kā uzņēmums plāno risināt problēmu, lai krītošie ledus gabali no vēja ģenerātoru lāpstiņām nesadragātu paneļus?

 • 0
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Vai šī saražotā elektriba ari bus jàapmaksà visiem lietotajiem OIK veidà?

 • 0
  Reptīlis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  "Vides faktos" teica, ka Latvenergo Kurzemes lokā var paņemt tikai ierobežotu daudzumu enerģija, tā ka visiem vēja un saules biznesmeņiem var nepietikt, un tad tā ažiotāža beigsies.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Jo šie paši grib sliet augšā propellerus :D

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: