30. augustā Zlēku evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst. 14 sāksies īpašs dievkalpojums. Tajā amatā ievedīs jauno draudzes padomi, iesvētīs kroņlukturi un altāra krucifiksu.

1884. gadā 26. maijā Līna Pāvelsone uzdāvināja dievnamam divus barokālā stilā darinātus misiņa lukturus. Lielāko no tiem 1982. gadā nozaga. Uzlūkojot tukšo kroņluktura vietu, baznīcas mecenātiem Zintai un Ģirtam Štekerhofiem radās doma uzdāvināt jaunu gaismekli. Izrādījās, ka tas nav tik vienkārši, jo Latvijas metālmākslinieki varētu izgatavot kroņlukturi, bet izmaksas būtu ļoti augstas. Laimīgas sakritības dēļ draudzes mācītājs un ērģeļbūvētājs Jānis Kalniņš jūlijā strādāja Krakovā, kur atrodas Polijas pazīstamākā misiņa izstrādājumu, tostarp arī lampu izgatavošanas firma "Aladyn". Šajā uzņēmumā tad arī tapa lielais, greznais barokālais kroņlukturis ar 42 spuldzēm. Turpat tika iegādāts arī jauns altāra krucifikss. Tādā kārtā tradīcija turpinājās, jo arī iepriekšējais lukturis bija izgatavots Polijā. Štekerhofu ģimene finansēja kroņluktura iegādi un tā atvešanu no Polijas uz Zlēkām, kā arī sedza visus uzstādīšanas izdevumus.

Paredzams, ka dievkalpojumā piedalīsies arī Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensons un Piltenes iecirkņa prāvests Kārlis Irbe.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: