Ventspils novada Tārgales pagastā uzsākta autoceļa pārbūve līdz pludmalei Jaunciemā. Ceļa platums būs 3,5 m, garums – 107 metri, smagajam autotransportam tiks ierīkots apgriešanās laukums piekrastes tuvumā, lai pludmalei varētu piekļūt glābšanas dienesta darbinieki.

Jaunciema pludmali īpaši iecienījuši makšķernieki, to labprāt izmanto arī atpūtnieki, kurus vilina neskartās dabas tuvums.

Būvatļauja būvdarbu uzsākšanai saņemta 12. martā, darbi jāpabeidz trīs mēnešu laikā.

Autoceļa pārbūve Ventspils novadā notiek, pateicoties pašvaldības līdzdalībai projektā "Drošība piekrastē un jūras teritorijā Latvijā un Igaunijā", kuru īsteno, izmnatojot Interreg V Igaunijas–Latvijas programmas atbalstu.

Projekta gaitā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopā ar Igaunijas glābšanas pārvaldi izstrādā darba standartprocedūras rokasgrāmatu Igaunijas un Latvijas glābšanas dienestu kopīgai reaģēšanai ar jūras piesārņojumu saistīto katastrofu gadījumā, kā arī papildina tehnisko aprīkojumu šādu darbu veikšanai.

Projekta noslēgumā organizēs divas mācības, lai stiprinātu Latvijas un Igaunijas glābšanas dienestu un partnerorganizāciju sadarbību un mācību apstākļos pārbaudītu izstrādātās darba standartprocedūras, tādējādi katastrofas gadījumā jūrā, piemēram, naftas produktu noplūdes gadījumā no kuģa operatīvi sadarbotos un savlaicīgi novērstu iespējamos vides apdraudējumus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: