Ventspils Galvenajā bibliotēkā apskatāma UNESCO programmai „Pasaules atmiņa” veltīta ceļojošā izstāde „Pasaules atmiņa Latvijā: nacionālais un starptautiskais reģistrs”.

UNESCO programma „Pasaules atmiņa” dibināta 1992. gadā ar mērķi veicināt dokumentārā mantojuma saglabāšanu un atpazīstamību gan nacionālā līmenī, gan starptautiski. UNESCO programma „Pasaules atmiņa” atbalsta pasaules dokumentārā mantojuma daudzveidības saglabāšanu un veicina nacionālā dokumentārā mantojuma vērtības apzināšanu.

Izstādē var iegūt informāciju par divām UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā iekļautajām nominācijām no Latvijas – Dainu skapi un Baltijas valstu kopīgi sagatavoto dokumentārā mantojuma kopumu „Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”.

2009. gadā, lai apzinātu un saglabātu Latvijai nozīmīgo dokumentāro mantojumu, tika izveidots arī programmas „Pasaules atmiņa” nacionālais reģistrs. Nacionālajā reģistrā pašlaik iekļautas četras nominācijas- Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija, kurā dokumentēta Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940. gadā, Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss, Raiņa un Aspazijas sarakste 1894.– 1929. gadā un Latvijas Centrālās Padomes Memorands.

Izstāde ir viena no UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas (LNK) aktivitātēm, lai veicinātu UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālā un starptautiskā reģistra atpazīstamību un pieejamību, un veltīta 20. gadadienai kopš Latvijas pievienošanās UNESCO 1991. gada oktobrī.

Izstāde Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 8.jūlijam.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: