Trešdien, 5. aprīlī, plkst. 17 Galvenās bibliotēkas zālē notiks tikšanās ar gleznotāju un dzejnieci Maldu Pornieci viņas jubilejas izstādes ''Ar dabas spēku'' atklāšanas pasākumā. Savā dzimšanas dienā, tiekoties ar viesiem, māksliniece lasīs dzeju no jaunā dzejas krājuma ''Dienu pieturas''.

Ar izstādi māksliniece svinēs savu 75 gadu jubileju, ar skatītāju daloties priekā, ko viņai sniedz radošā darbošanās un daba: ''Es mīlu dabu, jūru, ziedus. Viss, kas man patīk un ko es mīlu, būs redzams manos darbos''.

Malda Porniece ir dzimusi 1948. gadā Valdemārpilī, bet par ventspilnieci sevi dēvē jau 55 gadus. Visu mūžu māksliniece ir strādājusi Ventspils 4. vidusskolā, vairākām ventspilnieku paaudzēm esot tēlotājmākslas, kulturoloģijas un mājturības skolotāja.

Malda Porniece pirmo izglītību ir ieguvusi Skrundas astoņgadīgajā skolā. Mācījusies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, 1978. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju mākslas pedagoģijas specialitātē un 2003. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā.

Māksliniece ir piedalījusies daudzās izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Pēdējos gados personālizstādes bijušas Ventspils Galvenajā un Pārventas bibliotēkā, Skrundas kultūras namā, Ventspils 4. vidusskolā un 5. vidusskolā. Katru gadu Malda Porniece piedalās Ventspils mākslinieku darbu izstādēs.

Izstāde būs apskatāma līdz 29. aprīlim.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Larijs Kukarans 30.03.2023, 17:09:12

    Viena no retajām skolotājām,par kurām man tiešām ir palikušas labas atmiņas.Visu to labāko ,galvenais veselību!

  • 0
    Dina Meiere 05.04.2023, 16:43:14

    Tiešām ļoti jauka un patīkama skolotāja, ,kas palikusi atmiņā. Visu to jaukāko!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: