Tēma: Galvenā bibliotēka

 • Ventspilī būs skatāma foto izstāde “Esmu karavīrs” 0

  No 2. līdz 30. novembrim Galvenajā bibliotēkā būs skatāmas Nacionālo bruņoto spēku foto izstāde “Esmu karavīrs”. Izstāde ir kā dāvana iedzīvotājiem valsts svētku mēnesī, kuras organizē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoni sadarbībā ar vietējām pašvaldību iestādēm.

 • Dzejnieki un dzejas cienītāji deklamēs dzejoļus, ko prot no galvas 0

  Ceturtdien, 12. oktobrī, plkst.17.30 Galvenajā bibliotēkā, vietējie Ventspils un novada dzejnieki, kā arī citi interesenti, kam ir tuva radoša pašizteiksme dzejas formā, aicināti satikties pasākumā ''Dzejolis, ko atceros. Brīvais mikrofons''.

 • Atklās izstādi ''Lībiešu krasts'' 0

  Trešdien, 4. oktobrī, plkst. 16 Galvenajā bibliotēkā tiks atklāta Ventspils Mākslas skolas un Ugāles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu plenēra darbu izstāde ar nosaukumu ''Lībiešu krasts''.

 • ''Kaktuss'' aicina uz izstādi Galvenajā bibliotēkā 0

  No 5. līdz 31. oktobrim Ventspils Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma fotoizstāde “Elpai vajag telpu”, ko Ventspils fotoklubs “Kaktuss” rīko sadarbībā ar tekstilmākslinieci Janu Gruntmani.

 • Bibliotēkā viesosies grāmatas ''Kad karš kļūst personisks'' autors Juris Ulmanis 0

  Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks grāmatas ''Kad karš kļūst personisks'' atvēršana un tikšanās ar tās autoru Juri Ulmani – uzņēmēju, profesoru, vieslektoru vairākās augstskolās Latvijā un ārvalstīs, polārpētnieku un alpīnistu, kā arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru.

 • Bibliotēkā varēs apskatīt Agneses Pastares foto stāstu 0

  Ventspils galvenajā bibliotēkā no 3. augusta līdz 2. septembrim apskatāma finansistes un fotogrāfes Agneses Pastares foto izstāde ''Tālsēde'', kas aptver trīs valstis un sešu mēnešu posmu viena gada laikā, kad ierobežojumu dēļ ģimene pieņēma lēmumu ''mājsēdi'' transformēt par ''tālsēdi''.

 • Tiks atvērta grāmata “Lībiešu [kultūr]telpa” 0

  Piektdien, 2. jūnijā plkst. 17:30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā tiks atvērta grāmata “Lībiešu [kultūr]telpa. Zanes Ernštreites sarunās un Agneses Zeltiņas fotogrāfijās”, kurā lasāmi lībiešu dzīvā mantojuma glabātāju stāsti un skatāmi viņu portreti.

 • Mākslas skolas audzēkņi atklās izstādi “Svētku virpulī” 0

  Ventspils Mākslas skolas audzēkņi trešdien, 31.maijā, atklās savu jaunāko izstādi - “Svētku virpulī”. Izstādē būs redzami zīmējumi, gleznojumi, veidojumi un dažādi citi mākslas darbi, kuri tika realizēti mācību uzdevumos 2022./2023. mācību gada 2.pusgadā.

 • Notiks Eiropas dienas’23 festivāls 0

  Latvija jau 19 gadus ir Eiropas Savienības dalībvalsts un mēs – Eiropas Savienības pilsoņi. Leposimies un 9. maijā svinēsim Eiropas dienu, piedaloties un organizējot dažādus pasākumus, aktivitātes un stiprinot izpratni par mūsu kā eiropiešu izaugsmes iespējām, solidaritāti, kultūru dažādību un vērtībām, kas mūs vieno.

 • Atklās Presņikova fotoizstādi ''4. maijs. 1990. gads'' 0

  Trešdien, 10. maijā, plkst. 17.30 Galvenajā bibliotēkā tiks atklāta Jura Presņikova fotoizstāde ''4. maijs. 1990. gads''. Izstādē apkopotas 32 fotogrāfijas, kurās mākslinieks ir atspoguļojis 1990. gada 4. maija notikumus Rīgā pie toreizējās Augstākās Padomes ēkas un manifestāciju Daugavas krastmalā pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas.

 • Bibliotēkā skatāma Laimdotas Junkaras gleznu izstāde 0

  No 3. maija, Ventspils Galvenajā bibliotēkā ir skatāma Laimdotas Junkaras retrospektīva gleznu izstāde ''Albums 03-23''. Tā ir kā atkalredzēšanās ar skatītāju, jo izstādē vēlreiz eksponētas četrpadsmit no pēdējos divdesmit gados tapušo gleznu desmitiem, tikai dažas gleznas - pirmo reizi.

 • Atklās Maldas Pornieces izstādi 2

  Trešdien, 5. aprīlī, plkst. 17 Galvenās bibliotēkas zālē notiks tikšanās ar gleznotāju un dzejnieci Maldu Pornieci viņas jubilejas izstādes ''Ar dabas spēku'' atklāšanas pasākumā. Savā dzimšanas dienā, tiekoties ar viesiem, māksliniece lasīs dzeju no jaunā dzejas krājuma ''Dienu pieturas''.