Jau 24. reizi Latvijā norisinās Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, kuras aktivitātēs aktīvi iesaistās arī Ventspils bibliotēku struktūrvienības. Bērnu bibliotēkā notiks ''Rīta stundas lasījums'', savukārt Pārventas bibliotēkā būs iespēja izzināt dabas parādību ziemeļblāzmu.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Latvijā administrē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Tās galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šī gada tēma ir daba Ziemeļvalstīs.

Ventspils Bērnu bibliotēkā 14. oktobrī, plkst. 9 notiks ''Rīta stundas lasījums''. Tiks uzburta īpaša atmosfēra ar gaismiņām, improvizētu ugunskuru un lielu rotaļu lāci galvenā viesa lomā. Lasījumu laikā bērni iepazīsies ne tikai ar uzvedības etiķeti, satiekot lāci, bet arī ar Ziemeļvalstu dabu un bērnu grāmatām par šo tematiku. Uz pasākumu iepriekš jāpiesakās grupai, vienojoties ar bibliotēkas darbinieku par konkrētu sev vēlamo nodarbības laiku. Nodarbības tiks organizētas laika posmā no 14.-30. novembrim.

Arī Pārventas bibliotēka piedalīsies Ziemeļvalstu literatūras lasījumā, 14. novembrī uz lasījumu aicinot bērnudārza ''Varavīksne" grupiņu. Pasākumā tiks lasīta Cecīlijas Dineres grāmata ''Ziemeļblāzmai pa pēdām''. Klausoties grāmatas lasījumu, bērni tuvāk iepazīs neparasto dabas parādību ziemeļblāzmu un veidos savu ziemeļblāzmas zīmējumu. Lasījumus bibliotēkās turpināsim arī pēc literatūras nedēļas oficiālā norises laika. Pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni grupās tiek aicināti pieteikt savu dalību pasākumos, sazinoties ar bibliotēku darbiniekiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: