20. maijā vakara pastaiga dosies pa jaunu maršrutu – no Lielā laukuma pa Lielo prospektu līdz jaunajam zinātnes un inovāciju centram ''VIZIUM''. Pastaigas tēma ''virziens: JAUNS'' ļaus jaunajam sastapt pieredzējušo un tradīcijām iekļauties mūsdienās.

Aktivitāšu punktos apmeklētājus sagaidīs aizraujošas radošās darbnīcas, interesantas sportiskas nodarbes, pārsteigumi tehnikas un ekstrēmo izjūtu cienītājiem, pop-up muzikālais restorāns un atvērto durvju vakars uzņēmumā ''Ventspils siltums''.

Lielajā laukumā būs pastaigas muzikālākā daļa – Renāra Lāča vadītais Ventspils bigbendu jaunieši saspēlēsies ar senioriem, veidojot atšķirīgu un reizē arī kopīgu improvizācijas dueli. Pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši Piektdienas pastaigai veidota performance ''(im)pulss'', kas radīs aizraujošu, azartisku stāstu par cilvēka dzīves krāsaino kaleidoskopu, kur katrs notikums ir kā impulss kustībai, ritmam, dzīvībai, pavasara atmodai. Performancē piedalīsies bundzinieks, perkusionists, komponists Kaspars Kurdeko, vokālais ansamblis ''Mazā prinča planētas'', koris ''Nošu planētas'' un Ventspils mūzikas vidusskolas sitaminstrumentālistu Trio.

Viesosies arī Latvijā pazīstami un populāri mākslinieki. Grupas ''KautKaili'' koncertā varēs dzirdēt nostaļģiskas latviešu 90-to gadu alternatīvās popmūzikas un pasaulīgas soulmūzikas apvienojumu. Grupas sastāvā Kristīne Pāže, Didzis Bardovskis un Kaspars Vizulis.

Nākamie uz skatuves Lielajā laukumā – grupa ''Rīgas Modes'', kuras skanējumā jūtamas dažādu laikmetu ģitārmūzikas vēsmas un īpašs akcents tiek likts uz mūzikas tekstiem latviešu valodā. Iegūtās balvas ''Zelta mikrofons'' un ''Austras balva'' liecina par to, ka ''Rīgas Modes'' ambiciozi turpina darboties latviešu mūzikas lauciņā. Grupā: Kalvis Bormanis (vokāls), Reinis Papulis (ģitāra-taustiņi), Anete Stuce (taustiņi-vokāls), Andris Apīnis (bass) un Mareks Ameriks (bungas). Vakara noslēgumā DJ Otto Vočtavs.

Pa ceļam no Ziedu pulksteņa līdz Olimpiskā centra ''Ventspils'' ieejai dažādas radošās darbnīcas bērniem un pusaudžiem, kurās būs iespējams vairākos interesantos veidos uzdrukāt jeb atstāt paliekošu māksliniecisku nospiedumu uz dažādām virsmām.

Pie Olimpiskā centra Ziedu bumbas sportiski izklaidējošas aktivitātes visai ģimenei – galda spēles, basketbola bumbas metieni, futbols, ielu vingrošana. Fotostūrīti, ventu labirintu un dažādas aktivitātes lieliem un maziem piedāvās Ventspils Tūrisma informācijas centrs (TIC).

Stāvlaukumā pie Olimpiskā centra Ledus halles uz lielā ekrāna Latvijas hokeja izlases cīņa ar Austrijas valstsvienību, periodu starplaikos DJ, konkursi un balvas.

Pie Ģļeba Panteļejeva veidotās skulptūras ''Venta'', kur bronzā atlietā gotiņa vēro Lielā prospekta un Brīvības ielas krustojuma kustību, āra kafejnīcas, ukraiņu virtuve ''Pēc omītes receptēm'', mākslas izstāde ''Ukraiņu izšuvumi'' un meistarklases. Par muzikālo noformējumu gādās trio no Ventspils mūzikas studijas ''Intro'' Sergeja Somika vadībā un Ventspils Mūzikas vidusskolas ritma mūzikas nodaļas apvienība ''Relief'': Aleksis Zariņš, Eduards Bariss, Oskars Nejs.

Turpat Brīvības ielā 38 uzņēmumā ''Ventspils siltums'' notiks atvērto durvju vakars – ekskursija katlumājā, bet vakara noslēgumā ''Transcendentāle'' perkusionistu uzstāšanās un uguns šovs.

Nākamajā pieturas vietā pie tirdzniecības centra ''Tobago'' būs iespēja pulcēties tehnikas un ekstrēmo izjūtu cienītājiem. Drosmīgākie varēs izmēģināt ūdensbumbas Kanālā, izbraukt ar elektrokartingiem, iepazīties ar Zemessardzes 46. kājnieku bataljona un NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālās kaujas grupas karavīriem, kā arī vērot tehnikas demonstrāciju.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs ''VIZIUM'' gaidīs ciemos uz Terases svētkiem, kur pavērsies brīnišķīgs skats uz pilsētas panorāmu. Ventspils Digitālais centrs un Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs (Ventspils Augstskola) nodrošinās radošās darbnīcas bērniem, par muzikālo pavadījumu parūpēsies DJ Toms Grēviņš, kurš vakara gaitā izlozēs īpašu pārsteiguma balvu – ''VIZIUM'' ieejas karti visai ģimenei.

Bet Ventspils Tehnikumā norisināsies Dārza svētki vasarīgā gaisotnē. Būs ''Balzāmbāra'' rezidences vēstnieku Pētera Repečko un Riharda Onzula gatavoti atspirdzinājumi un Tehnikuma topošo pavāru gatavoti gardumi, uzstāsies jaunie mūziķi - Patrīcija Annas Doniņa un Kristaps Kleinbergs.

Programmu var apskatīt ŠEIT

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -4
  Barons (Freiherr von ...) 16.05.2022, 16:55:59

  Tō ZIC ir vien pabriesmig Lemberg monstr.Le zinat.Tō oter ir tō Koncert-zāl,kur tie šķīb Kuģ mast.Uz Voldiņ Platz.

 • -1
  Pornieks 21.05.2022, 11:12:43

  https://youtu.be/Cn76GxntuMw

 • -3
  Pornieks 20.05.2022, 12:09:15

  Uzraksās vecs labs gabals, baronlielskung.
  https://youtu.be/InLCljVGMLI

 • -4
  Neimanis 20.05.2022, 13:10:31

  Šis ir viens riktīgi labs pasākums un riktīgi labi ir, ja tas ir tā precīzi mērķēts, kā, piemēram, bija Brīvības iela un tagad ir Vizium. Forši! Lai tik nelīst!

 • 0
  Pipars 21.05.2022, 13:02:40

  Pasakums labs,bet laikaapstakĺi gan bija paštruntigi.
  Tradicija prasa lai pasakums notiktu maija beidzamajà piektdienā,tad ari laika apstakĺi butu labāki.

 • 0
  Arvic Sauleskalns 20.05.2022, 20:19:50

  Žēl tikai, ka nekur nav minēti pulksteņlaiki- kur, kas- ir. Cikos- nav...

 • -1
  Eclipse_Cross 22.05.2022, 12:10:25

  Nez kad tiki līdz komentār sadaļai un nepmanīj šitto "Programmu var apskatīt ŠEIT". Nevajadzēj paslinkot un nospiest ŠEIT, visa pastaigs programm ar laikiem ;)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: