Mākslas muzejā Rīgas Birža atklāta vērienīga Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas izstāde No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca, kurā ar savu veikumu piedalījās arī Ventspils muzeja restauratori.

Ventspils muzeja restauratori izstādē eksponēja daudzveidīgas un neparastas pagātnes liecības, kas, pateicoties viņu prasmēm, vismaz uz laiku izglābtas no sabrukuma. Atsevišķi restaurētie priekšmeti vēsta arī ko vairāk, nekā tikai savu personīgo stāstu. Restaurācijas nodaļas vadītāja Anita Burkovska, citu arheoloģisko priekšmetu klāstā, izstādē eksponē alvas šķīvi (16. gs.), kas tika atrasts gandrīz 2 m dziļumā arheoloģiskajos izrakumos Ventspils Latviešu biedrības nama pagalmā 2010. gadā un kļuva arī par vienu no liecībām 17. gadsimta Ventspils ekoloģiskajai katastrofai – pilsētas aizputināšanai ar smiltīm.

Aigara Vējkrīgera restaurētais lukturis, lai arī nav tik sens (20. gs.), tomēr liecina par to, kā Jūrkalnes pagasta Zeltos tika izgaismots ceļš uz stalli. Neierastākais no Ventspils muzeja restauratoru veikumiem droši vien ir Inetas Niedolas restaurētā dzelzceļa vagona čuguna tualetes tvertne. 20.gs. 20.-30.gados tādas tika izmantotas Liepājas vagonu rūpnīcā izgatavotajos trešās klases pasažieru un arī pasta vagonos.

Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

Iespaidīgā izstāde Rīgas Biržā skatāma līdz 9. jūnijam.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: