Ventspils muzeja izdoto vēsturnieces Ingrīdas Štrumfas grāmatu Ventspils grāmata jaunākajā kultūrvēsturei un publicistikai veltītā izdevumā Domuzīme vērtējis vēstures doktors, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Kaspars Zellis.

Recenzijā Pievilcīgs fundaments vēsturnieks izvērtējis grāmatu ne tikai no vizuālā veidola, kas ir uzteikts kā poligrāfiski tīkams (mākslinieks Kristaps Vītols), bet arī no saturiskā, turklāt izceļot tās kvalitātes, kas var saistīt arī citās Latvijas pilsētās dzīvojošos vēstures interesentus. Recenzija ir pozitīva un tās noslēgumā recenzents izsakās: «Ingrīdas Štrumfas darbs pamudinās gan nekad Ventspilī nebijušos, gan pilsētu pārzinošos paskatīties uz to grāmatas autores acīm, un jāteic, ka šādu stāstījumu par vēsturi būtu pelnījusi ikviena Latvijas pilsēta. Ar nepacietību jāgaida grāmatas otrā daļa, kurā būs aplūkoti sabiedriskie un citi procesi Ventspilī 20. un 21. gadsimtā.»

“Ventspils grāmata” tika izdota 2017. gada sākumā un, pateicoties lasītāju interesei, gada nogalē jau piedzīvoja atkārtotu izdevumu.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Pilsēta 13.06.2018, 15:39:33

    Ja pareizi atceros solīja, ka šai grāmatai būs vairākas daļas.

  • 0
    Ventspils muzejs Projektu nodaļa 13.06.2018, 15:50:27

    Pilsētai. "Pilsētas" atmiņa ir lieliska! Cienījamā autore arī strādā pie grāmatas otrās daļas. Būsim pacietīgi un gaidīsim!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: