Kamerkoris "Ventspils", diriģenta Aigara Meri vadībā, ar lieliskiem panākumiem startējis “XX Starptautiskajā Stasa Šimkus koru konkursā”, kas norisinājās Klaipēdā no 13.-15. maijam.

Kamerkoris "Ventspils" ieguvis I vietu jaukto koru grupā, speciālbalvu par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu, kā arī speciālbalvu par labāko programmu.

Starptautiskais Stasa Šimkus koru konkurss norisinājās jau divdesmito reizi, un nozares profesionāļu vidū tas atzīts par vienu no prestižākajiem koru konkursiem Eiropā.

Kamerkoris “Ventspils” konkursā izpildīja lietuviešu komponista Vytautas Miškinis skaņdarbu "O Salutaris Hostia", par ko saņēma speciālbalvu kā labāko obligātā skaņdarba izpildījumu un atzinīgu novērtējumu arī no skaņdarba autora. Kora izpildītajā konkursa programmā skanēja arī latviešu tautas dziesma "Saule pina vainadziņu" Selgas Mences apdarē un gruzīnu komponista Ioseb Kecakmadze skaņdarbs "Lasaris gzaze". Par programmas izvēli kamerkoris “Ventspils” saņēma otru speciālbalvu “Par labāko konkursa programmu”.

2015. gadā koris piedalījās 14. starptautiskajā koru festivālā  "Tallinn 2015", kur  ieguva augstāko vērtējumu kategorijā "Tautas mūzika".

Aigara Meri vadībā kamerkoris „Ventspils” darbojas kopš 2014. gada oktobra. Dalība tik liela mēroga starptautiskā konkursā ir ievērojams sasniegums, kas apliecina kora darbības potenciālu un diriģenta skaidri pozicionēto kora izaugsmes virzienu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Ieva Vizule 17.05.2016, 17:53:51

    Saite uz video, kurā skan konkursa 'vērtīgākā programma' (the most valuable programme), par kuru iegūta 1.vieta un naudas balva, kā arī speciālo balvu saņēmušais labākais obligātās dziesmas izpildījums (Miškinis "O, Salutaris Hostia", pirmā dziesma): https://www.youtube.com/watch?v=L-giSUrCgUY

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: