Piesolot darbu ārzemēs Ventspilī piekrāpts kāds pensionārs un viņa dēls. No abiem vīriešiem vairākos piegājienos paņemti 1460 eiro, taču līdz Īrijai viņi tā arī netika.

Ventas Balss jau rakstīja par divām sievietēm, kuras kādai firmai samaksāja naudu, lai viņas iekārtotu darbā Anglijā. Nonākot ārzemēs darbs izrādījās pavisam savādāks nekā tika solīts un viņas jutās apkrāptas. Šajā gadījumā darbu atrast solīja privātpersonas, taču vīrieši pat netika līdz lidmašīnai un taisnību meklē policijā.

Kā pastāstīja Vladimirs, pagājušajā gadā darbu viņam un viņa dēlam Dublinā piedāvāja kāda iepriekš viņam pazīstama ventspilniece Inna, kura uzņēmās kļūt par starpnieci. Viņa pensionāru saveda kopā ar kādu vīrieti vārdā Māris, kurš dzīvo Dublinā solot sagādāt darbu kādā kompānijā, kas Īrijā nodarbojas ar kravu pārvadājumiem. Ar Māri notikusi periodiska kontaktēšanās pa telefonu. Vispirms Inna no abiem darba meklētājiem paņēma 60 eiro veselības apdrošināšanai un citu dokumentu kārtošanai.

Tad prasīti 200 eiro priekšapmaksai aviobiļetēm. Pēc šīs naudas atnākusi it kā Māra meita.

Vēlāk jau vajadzēja iemaksāt 500 eiro, lai apmaksātu dzīvesvietas īri. Šai naudas aploksnei pakaļ atbrauca kāda cita Māra radiniece. Tad pēkšņi par dzīvokli bijis jāpiemaksā vēl 700 eiro, lai nodrošinātu dzīvošanu uz veselu gadu. Šoreiz nauda bija jānodod kādam Māra paziņam. Turklāt, lai lietas kustētos ātrāk Inna pierunājusi Vladimiru Mārim iegādāties dāvanas – ekskluzīvu kafiju un vīnu, vēlāk arī dārgas smaržas it kā dzimšanas dienā.

Neilgi pirms plānotās braukšanas uz Dublinu, krāpnieks Vladimiru informēja, ka viņam tiks veikta operācija, taču viss būšot kārtībā – 25.augustā viņš atbrauks uz Latviju, lai jau 26.augustā visi trijatā lidotu uz Dublinu. Taču 25.augusta rītā Māris piezvanīja un vārgā balsī paziņoja, ka sagaidīt viņu nevajag, viņš atrodas pie mākslīgās nieres, proti, ir pie miršanas un nometis klausuli. Tajā brīdī Vladimiram viss kļuvis skaidrs – viņš kļuvis par krāpšanas upuri.

Vēlāk pensionāra dēls nejauši satika Māra meitu, kura izrādījās nekādās radniecīgās saitēs ar Māri neesot un viņa stāstījusi, ka saņemto naudu nodevusi Innai. Apkrāptie devās uz policiju.

Taču ar to epopeja vēl nebeidzās. Inna pati sev uzrakstījusi draudu vēstuli atdarinot Vladimira rokrakstu, kā arī sagatavojusi dokumentu viltojot viņa parakstu, ka viņš viņai esot parādā 2000 eiro. Pašu Innu mums sazvanīt neizdevās, jo viņas telefons ir izslēgts.

Lietu šobrīd šķetina policija, ir ierosināts kriminālprocess par krāpšanu ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos. Izmeklēšanu savās rokās pārņēmusi Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa. Tiek gaidīts rokraksta ekspertīzes atzinums un tiek veiktas citas izmeklēšanas darbības.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: