Vakar policijai ziņots par iekļūšanas faktu Talsu novada Stendes luterāņu baznīcas sakristejas telpā. Šomēnes Kurzemē notikušas jau vairākas ielaušanās baznīcās.

Sakristejas telpā gan nekas nav nozagts, taču no galda ir izņemtas atvilktnes un savandīts to saturs. Dokumenti un nauda gan atvilktnēs nav glabājušies, vien dažādas vecas avīzes u.tml.

Draudzes priekšnieks Viktors Romaško pieļauj, ka droši vien meklēti vērtīgāki priekšmeti. Draudzes priekšnieku gan nedaudz izbrīna, kā iekļūts baznīcas telpās. Pēc ielaušanās baznīcas durvis gan bijušas vaļā, taču redzams, ka tās atvērtas no iekšpuses un slēdzene nav sabojāta. Acīmredzot baznīcā iekļūts caur torņa lūku, kas atrodas aptuveni četru metru augstumā no zemes, pastāstīja Romaško.

Konstatēts arī iekļūšanas fakts blakus ēkā, kur parasti notiek svētdienas skolas nodarbības. Šai ēkai izcelts logs. Nozagta kafija un cukurs.

Kā ziņots iepriekš, 7.oktobrī Ventspils novada Ugāles pagastā konstatēts, ka apzagta luterāņu baznīca, savukārt pareizticīgo baznīcai izsista loga rūts.

Līdzīgs gadījums nesen fiksēts arī Kuldīgas policijas iecirknī - 4.oktobrī konstatēts, ka Kuldīgā Sv.Katrīnas baznīcai izsista dubultā loga rūts.

Foto no lelb.lv

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: