Ventspils zinātnes centra VIZIUM Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina uz bezmaksas nodarbību, kur skolēni iejutīsies zinātnieku lomā - identificēs un analizēs pieejamos datus par Mēness resursiem un izvēlēsies piemērotu bāzes lokāciju uz Mēness virsmas, ņemot vērā dažādus faktorus, piemēram, ģeoloģiju, resursus, sakaru iespējas un temperatūru.

Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbība “Došanās uz Mēnesi” norisināsies 12. aprīlī Ventspils zinātnes centra VIZIUM “Alfa” zālē, 2. stāvā:

  • 4. – 7. klašu skolēniem plkst. 14.00 – 15.30;

  • 8. – 12. klašu skolēniem plkst. 15.30 – 17.00.

Tiek plānots, ka 2050. gadā uz Marsa izkāps pirmie astronauti, kas nākotnē varētu veidot pirmās kosmosa pilsētas. Lai tas būtu iespējams, ir nepieciešams veikt sagatavošanās darbus un ievākt pietiekami daudz informāciju par šo planētu, kā arī pārliecināties, vai cilvēks var ilgstoši dzīvot ārpus Zemes, ko plānots testēt 2025. gadā atgriežoties uz Mēness! Skolēni nodarbībā iejutīsies zinātnieku lomā, analizēs datus, ies cauri lēmumu pieņemšanas procesam, lai izvēlētos piemērotu bāzes lokāciju uz Mēness virsmas.

Nodarbību vadīs Kosmosa izziņas centra vadītājs Miks Dzenis. Miks ir arī Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra projektu koordinators un līderības attīstības programmas “Iespējamā Misija” absolvents. Tāpat iepriekš darbojies kā vecākais eksperts pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai Latvijas skolās Valsts Izglītības satura centra projektā “Skola2030”.

Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās šeit: www.adre.se/petniekuanketa. Dalība nodarbībā ir bez maksas! Vietu skaits ierobežots.

Plašāka informācija pa tālr. 667 766 55 vai rakstot uz e-pastu: ginta.grinberga@ventspils.lv. Dienu pirms nodarbības dalībniekiem tiks nosūtīts atgādinošs e-pasts.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra un Ventspils zinātnes centra VIZIUM mājas lapā, sociālajos tīklos, kā arī drukātajos izdevumos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: