Iespējams, jau nākamgad sāks īstenot jaunu pieeju pedagogu piesaistei skolām - cilvēkam, kurš ieguvis augstāko izglītību kādā nozarē un sapratis, ka vēlas kļūt par skolotāju, būs nepieciešams tikai gads, lai papildus iegūtu pedagoģisko kvalifikāciju, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Turklāt līdztekus studijām šāds speciālists uzreiz sāks strādāt skolā - četras dienas nedēļā mācīs skolēnus, bet divas dienas mācīsies pats, iegūstot pedagoga kvalifikāciju.

Šādu jaunu pieeju izstrādājušas Izglītības un zinātnes ministrija, nodibinājums "Iespējamā misija" un Latvijas lielākās augstskolas, lai skolām piesaistītu vairāk jaunu un kvalitatīvu mācībspēku.

Patlaban par skolotāju var kļūt, apgūstot četru gadu ilgu bakalaura programmu un divu gadu profesionālās izglītības programmu cilvēkiem ar vismaz bakalaura grādu citā jomā.

Jaunā pieeja paredz saglabāt četru gadu izglītības programmu, bet divu gadu programmu aizstāt ar vienu gadu ilgu kvalifikācijas programmu. To turpinātu īstenot Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils augstskola, bet programma visās iestādēs būtu viena.

Paredzēta arī atbalsta sistēma topošajiem skolotājiem - studiju laikā un gadu pēc tā būtu pieejami speciālisti, kas dotu padomus, analizētu kļūdas un palīdzētu tikt galā ar problēmsituācijām klasē.

Pirmajā gadā plānots uzņemt 100 studējošos. Attiecīgi viņi skolās darbu varētu sākt 2020./2021. mācību gada septembrī.

IZM patlaban veic aprēķinus par jaunās pieejas izmaksām valsts budžetam. Ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Dace Jansone uzsvēra, ka tās būtu darba vidē balstītas mācības, līdz ar to jābūt pilnam finansējumam, kas nosegs visas programmas īstenošanas izmaksas, tai skaitā mērķstipendijas studējošajiem.

Patlaban IZM arī gatavo informatīvo ziņojumu valdībai par šo ieceri.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: