Ventspils Augstskolas (VeA) “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” (VSRC) atklāja virtuālo astronomijas enciklopēdiju, kas izveidota, lai arī latviešu valodā būtu ērti pieejama informācija par dažādām astronomijas tēmām.

Svinīgo pasākumu atklāja VSRC direktors Valdis Avotiņš, atskatoties uz paveikto un atzīmējot turpmākos plānus. Šobrīd virtuālajā enciklopēdijā ir pieejamas 36 no 48 tēmām par Saules sistēmu. Drīzumā būs pieejamas arī tēmas par kosmosa izpēti un apguvi, kā arī Tālo kosmosu. Enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt interesentus ar dažādām astronomijas tēmām latviešu valodā, jo mūsdienās lielākoties informācija ir pieejama tikai angļu valodā. Arī VeA rektors Kārlis Krēsliņš atzinīgi vērtēja gan paveikto, gan turpmāk izvirzītos mērķus, jo enciklopēdijā kopumā paredzēts apkopot 100 dažādas astronomijas nozares tēmas.

Virtuālo astronomijas enciklopēdiju sagatavojusi Anna Gintere no SIA “StarSpace”, kura svinīgajā atklāšanā atklāja to, kādēļ darbojas astronomijas nozarē un kā tika uzsākts darbs.

Virtuālo astronomijas enciklopēdiju var apskatīt šeit: https://ej.uz/astronomijasenciklopedija.

Pasākumu iemūžināja Kurzemes televīzija - https://www.youtube.com/watch?v=0khgZDqoKQA (no 11:33-12:24)

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: