Maija pirmajā nedēļā Džūkstē sapulcējās mazpulcēni no visas Latvijas, tajā skaitā arī Ventspils Jaunrades nama mazpulka komanda, lai piedalītos XXIII Latvijas Mazpulku Sporta Spēlēs “Zaļais starts!”.

Mazpulcēniem bija jālec zaķa lēcieni, jābēg no milža, jābūvē stikla kalns, jānotur ūdenssievas spaiņi izplestās rokās, jāmeklē Sprīdīša maldugunis un jāveic vēl daudzi citi interesanti uzdevumi. Tieši individuālajos sporta veidos Jaunrades nama mazpulcēniem veicās vislabāk: Viktorijai Hermansonei gūta 1. vieta disciplīnā “Lielais loms” un Jēkabam Jansonam izcīnīta 1. vieta disciplīnā “Zaķa lēcieni”. Individuālajos sporta veidos tika apbalvotas tikai pirmās vietas, ventspilnieki citās disciplīnās ierindojās top trijniekā no 80 jaunākās grupas dalībniekiem.

Vidējās un vecākās vecuma grupas mazpulcēnu komandas devās arī orientēšanās trasē pa Džūkstes centru, kuras laikā iepazina nozīmīgas Džūkstes kultūrvēsturiskas vietas. Savukārt 20 jaunākās grupas komandas, kurās startēja Jaunrades nama mazpulks (Anna, Evelīna, Viktorija, Jēkabs), sacentās aktivitātēs: “Kurš veiklāks, kaķis vai suns?”, spēlē “Čūskas aste” (4. vieta) un veiklības uzdevumi “Zaglis” un “Ūdens pasaule” (1. vieta). Komandu iegūtie rezultāti tika skaitīti kopā un ventspilnieku komandai pietrūka pavisam nedaudz, lai kāptu uz goda pjedestāla.

Ikgadējā pasākuma mērķis ir popularizēt veselīga un videi draudzīga dzīvesveida tradīcijas lauku jauniešu vidū, piedāvājot sportiskas, aizraujošas, veselību veicinošas un izzinošas sacensības.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: