No 2018. gada janvāra Ventspils Izglītības pārvalde un Ventspils Jauniešu māja uzsāks starptautiska projekta īstenošanu, lai attīstītu jauniešu uzņēmējdarbības prasmes.

Par atbalstu projektam 29. un 30. novembrī lēma Centrālās Baltijas pārrobežu sadarbības programmas Vadības komitejā, kurā pārstāvētas visas programmas valstis – Zviedrija, Somija, Igaunija un Latvija.

Projekta mērķis ir veicināt Ventspils jauniešu interesi par uzņēmējdarbību un veicināt mācību uzņēmumu veidošanos, īpaši akcentējot uzņēmumus, kas darbojas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Projekta ietvaros Ventspils skolēni kopā ar vienaudžiem no Zviedrijas, Somijas un Igaunijas starptautiskās komandās veidos biznesa idejas. Ar skolotāju un nozares ekspertu palīdzību biznesa idejas tiks attīstītas, lai jaunieši jau gatavu preci vai pakalpojumu varētu pārdot un gūt praktisku uzņēmējdarbības pieredzi. Plānots, ka mācību uzņēmumu veidošanai kā bāzes vietas tiks izmantoti Ventspils Digitālā centra informācijas tehnoloģiju pulciņi. Skolēniem un skolotājiem paredzēti arī pieredzes apmaiņas braucieni uz projektā iesaistītajām valstīm, notiks apmācības un būs iespēja piedalīties uzņēmumu gadatirgos – izstādēs, konkursos un dažādos tematiski saistītos radošos pasākumos.

Atbalstot jauniešu iniciatīvu un veicinot viņu uzņēmējspējas, tiek nodrošināta iespēja plašākam jauniešu lokam sekmīgāk izmantot dažādus uzņēmējdarbības atbalsta instrumentus, piemēram, biznesa inkubatoru, kā arī pašiem īstenot savus projektus. Tāpat šī projekta ietvaros radītie mācību uzņēmumi un to produkti sniegs ieguldījumu Ventspils pilsētas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares attīstībā.

Projekta ”Jauniešu uzņēmējdarbības veicināšana ar pārrobežu jaunuzņēmumiem un digitālajām tehnoloģijām” vadošais partneris ir Tartu Universitāte (Igaunija), Ventspili projektā pārstāv Izglītības pārvalde un Jauniešu māja, sadarbojoties ar izglītības iestādēm un Ventspils Digitālo centru. Citi partneri ir Turku Universitāte (Somija) un Upsalas universitātes Gotlandes filiāle (Zviedrija).

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Nah Nahs. 07.12.2017, 16:17:27

  Tas viss apsveicami,bet-
  ja jaunieši no uzņēmējdarbības sāks gūt kaut nelielus ienākumus,vai uzreiz nebūs klāt laupītājs VID?Un nositīs visu darbotiesprieku,mērot ieņēmumus ar savu collštoku un attiecīgi atņemot naudinu?

 • 0
  karlito 07.12.2017, 19:44:36

  Piekrītu Nah Nah..būs klāt kā likts...aplaupīs pēc pilnas programas.

 • 0
  Anita 08.12.2017, 05:57:04

  Nu diez vai mazie censoņas saražos tik daudz un par tādu summu , no kuras jāsāk maksāt nodokļi, bet tas ,ka mūsu valsts visas labās idejas steidz nolikvidēt jau sākumā , tas ir fakts. Normālās valstīs dod pieklājīgu laiku sāk un iestrādāties ,lai tiek pie peļņas un tikai tad sāk prasīt nodokļus, bet tie jau nav tādā badā kā nabaga Latvija ,kas pilna ar miljonāriem un lepniem ekskluzīviem auto un privātpilīm.

 • 0
  gunča 11.12.2017, 09:30:53

  Interesanti,vai tam ar to melno hūti kāds teica:"Šalom,Haime!"Raksturīgās matu astes gan nav abās pusēs,bet tomēr.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: