No 23. janvāra līdz 4. februārim Ventspils Augstskolā notiks Erasmus+K2 intensīvās programmas “Juridiskās sistēmas un komercsabiedrību tiesības ES: tulkošana daudzveidībā” projekta pasākumi, kuros piedalīsies studenti un pasniedzēji no Francijas, Spānijas, Portugāles, Čehijas, Rumānijas, Slovākijas un Latvijas.

Projekta mērķis: papildināt esošās tulkošanas, tiesību, ekonomikas studiju programmas ar inovatīvu pieeju : starpdisciplinaritāti, starptautisku dimensiju un jauno tehnoloģiju izmantošanu. Projekta dalībnieki piedalīsies lekcijās, klausīsies ekspertu un speciālistu prezentācijas un pieredzes apmaiņu par tulka/tulkotāja amata noslēpumiem, veidos starptautiskas komandas, kurās praksē īstenos iepriekš pārrunātās problēmas. Dalībnieki cits citu iepazīstinās ar savu valsti – skatāmā, klausāmā un izgaršojamā formā, kā arī apmeklēs Ventspils un tās apkārtnes raksturīgākos apskates objektus.

Dalībnieki – studenti un pasniedzēji – iegūs iespēju intensīvi apzināt profesionālo vidi, kurā nepieciešamas ne tikai valodu zināšanas, bet organizēšanas prasmes, starpkultūru adaptācijas spējas, tiesisko aspektu zināšanas un vēl citas programmas izvirzītās « transversālās iemaņas ».

Projektā piedalīsies studenti (kopskaitā 35) un pasniedzēji (kopskaitā 14) no 7 augstākās izglītības iestādēm: Dienvidbretaņas universitātes (Francija), Vigo universitātes (Spānija), Portu Tehniskās universitātes (Portugāle), Dienvidčehijas universitātes Česke-Budejovicē (Čehija), Bukarestes Politehniskā institūta (Rumānija), Ventspils Augstskolas (Latvija) un Prešovas universitātes (Slovākija). Ventspils Augstskolu projekta aktivitātēs pārstāvēs 5 Tulkošanas studiju fakultātes studenti, kā arī asociētā profesore Astra Skrābane un lektore Zane France.

Projekta īstenošana aizsākās jau pagājušajā gadā Dienvidčehijas universitātē (Čehijā) un turpināsies arī nākamgad, kad projekta aktivitātes notiks Dienvidbretaņas universitātē (Francijā). Šogad projekta dalībnieki viesosies Ventspils Augstskolā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: