Par Ventspils Augstskolas (VeA) rektora vietas izpildītāju valdība šodien apstiprināja augstskolas mācību prorektoru Kārli Krēsliņu.

VeA Satversmes sapulce 25.maijā lēma par izglītības iestādes rektores Gitas Rēvaldes atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu.

Augstskolu likums paredz, ka augstskolas ievēlēto rektoru apstiprina Ministru kabinets pēc augstskolas dibinātāja ierosinājuma un rektors amata pienākumus sāk pildīt pēc apstiprināšanas valdībā.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātā rīkojuma projekta anotācijā uzsvērts, ka Augstskolu likums tieši neparedz Ministru kabineta rīcību gadījumos, kad satversmes sapulce, izmantojot iepriekšminēto likuma pantu, atcēlusi rektoru. Vienlaikus IZM ieskatā no Augstskolu likumā noteiktā regulējuma attiecībā uz satversmes sapulces ievēlētā rektora apstiprināšanu Ministru kabinetā izriet, ka arī satversmes sapulces lēmums par rektora atcelšanu stājas spēkā tad, kad tas ir apstiprināts Ministru kabinetā.

Izglītības kvalitātes valsts dienests IZM uzdevumā, izvērtējot VeA Satversmes sapulces lēmuma pieņemšanas procesu, ir konstatējis, ka lēmuma pieņemšanas procesā nav pārkāpti likuma un VeA Satversmes noteikumi.

Lai ieceltu VeA rektora vietas izpildītāju, nepieciešams atcelt no amata VeA rektori Rēvaldi.

Kā ziņots, Rēvalde bija vērsusies Administratīvajā rajona tiesā, lai pārsūdzētu augstskolas Satversmes sapulces lēmumu par viņas atcelšanu no rektora amata, tomēr tiesa atteikusi to pieņemt.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  es 21.06.2016, 13:22:54

  Cerams, ka rektors tiks ievēlēts no VeA pasniedzēju vidus. Ir vairāki atbilstoši kandidāti - Sīlis, Baldunčiks, Rudziša, Krauze, Rollande, Hiļkevičs, tas pats Krēsliņš.

 • 0
  Dace Frīdenberga 21.06.2016, 22:50:00

  Pareizi būtu - pienākumu izpildītājs :) Vietu var aizpildīt, pienākumus - izpildīt!

 • -1
  gats 17.07.2016, 17:29:25

  Vislabāk situāciju raksturo teikums no raksta,kas pasaka visu:
  "Lai ieceltu VeA rektora vietas izpildītāju, nepieciešams atcelt no amata VeA rektori Rēvaldi."
  TĀTAD IR ZINĀMS, KO VAJAG IECELT UN JA KĀDS TRAUCĒ - TO VAJAG IZCELT. Bet MK nelēma par Rēvaldes atcelšanu, ļīdz ar to šobrīd augstskolā ir 2 rektori

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: