Ielu tīrāmo mašīnu ražotājas SIA "Bucher Municipal" apgrozījums pagājušajā gadā bija 96,021 miljons eiro, kas ir par 15,7% vairāks nekā 2022. gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,9 reizes un bija 2,526 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn apgrozījuma kāpums saistīts ar ekonomikas attīstību pēc Covid-19 pandēmijas un pārdošanas cenu paaugstināšanu. Pasūtījumu skaits turpināja pieaugt, bet trūkstošo detaļu skaits samazinājās, tādējādi ražošanas apmēri pārsniedza iepriekšējo gadu rādītājus.

Palielinoties apgrozījumam, darbinieku skaits palika gandrīz nemainīgs, samazinoties no 405 darbiniekiem 2022. gadā līdz 402 darbiniekiem 2023. gadā.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2024. gadā, salīdzinot ar 2023. gadu, atbilstoši budžetam plānots apgrozījuma samazinājums par aptuveni 7%. Plānotais samazinājums saistīts ar pieprasījuma samazināšanos pēc V20 un četru kubikmetru ielu tīrāmajām mašīnām.

Kompānijas vadība arī informē, ka šogad plānotas investīcijas vairāk nekā sešu miljonu eiro apmērā. Divi lielākie investīciju projekti ir ražošanas ēkas paplašināšana un lāzergriešanas iekārtas.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2024. gads sācies ar labiem finanšu rezultātiem janvārī. Gads sākās ar pietiekamu pasūtījumu apmēru, bet turpmākajos mēnešos plānojas pasūtījumu samazinājums, tādēļ uzņēmums būs spiests samazināt ražošanas jaudas un darbinieku skaitu. Patlaban nekas neliecina, ka šogad varētu būt gaidāms straujš pasūtījumu skaita kāpums, norāda uzņēmuma vadība.

"Bucher Municipal" 2022. gadā strādāja ar 83,011 miljonu eiro apgrozījumu un guva 886 038 eiro peļņu.

"Bucher Municipal" ir Šveices koncerna "Bucher Industries" komunālo automašīnu ražotāja "Bucher Municipal" meitasuzņēmums, kas produkciju piegādā visā pasaulē. "Bucher Industries" ir komponenšu un pilna pakalpojumu spektra komunālo mašīnu, ziemas specdienestu aprīkojuma un lidostu tīrāmo iekārtu ražotājs ar noieta tirgiem Eiropā, ASV, Austrālijā un Āzijā.

"Bucher Municipal" Ventspilī darbojas kopš 2005. gada janvāra, kad atklāja ražotni Kustes dambī. 2011. gadā tika atklāta vēl viena ražotne Ventspilī. "Bucher Municipal" vienīgā īpašniece ir Šveices "Bucher-Guyer".

Lasi vēl

Komentāri (11)

 • -2
  yolo Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Lieliska plānošana no uzņèmuma. Kapēc pašvaldība šitām cilvēku fermām nespiež kaut kādu sociālo atbildību? Cilvēku skaita ziņā viens no lielākajiem uzņēmumiem pilsētā, bet brīvi laiž vaļā kad vien iegribas. Tas atstāj pietiekošas sekas uz darba tirgu pilsētā un uzņēmuma vadībai tas būtu jāsaprot. Ja nespējat plānot savu noslodzi ilgtermiņā, tad tam nebūtu jāgulstas uz jūsu darbinieku pleciem.

 • -4
  Kofers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Fascinējošie mūsu ļautiņi. Nav uzņēmumu kur strādāt - slikti. Ir uzņēmumu atkal slikti. Jūs būtu labāk priecājušies, ka jums te šai pilsētā ir tāds uzņēmums kā Bucher. Savādāk nāktos braukt uz Angliju augļu bāzes apgūt. Neviens uzņēmums neattlaiž sev vērtīgu darbinieku bez iemesla. Vai nu darbinieks ir nevērtīgs, vai arī iemesls ir svarīgs. Bet to nelemt jums, bet gan uzņēmumam, kas tam cilvēkam algu maksā. Atveriet savu uzņēmumu, attīstiet līdz 80 miljonu apgrozījumam, 400 darbiniekiem un tad māciet citus.

 • -3
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Bet protams. Lētajam darbaspēkam jābūt laimīgam, ka viņiem vispār kaut ko atmet. Tā biji domājis?

 • -3
  Kofers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Katrs pat izvēles kāds darba spēks viņš vēlas būt. Lēts vai kvalificēts.

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Pilnībā piekrītu, bet kāds tam sakars ar augstāk rakstīto? Man ir pretenzijas tikai un vienīgi pret to kā šādi uzņēmumi nerēķinās ar sabiedrību. Šādās mazpilsētās to ietekmi jūt tālāk par konkrētā uzņēmuma telpām, tādēļ uzskatu, ka tiem būtu jānes kāda sociāla atbildība. Protams, tad Ventspils vaira nebūs tik draudzīga “investoriem”, kas vēlas te īrēt milzu telpas, kurās nodarbina mazu skaitu darbinieku, par zemu samaksu

 • -1
  Kofers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Tici man arī uzņēmējiem arī ir pretenzijas, ka ar viņiem nerēķinās globālā ekonomika. Mēs tikai sapņojam, lai arī mums viss būtu stabili paredzams un nekad nekas nemainītos uz slikto pusi. Visu laiku būtu stabila izaugsme. Apgrozījums augtu un darbinieku skaits palielinātos un visiem viss būtu lieliski.... SAPŅOJAM KOPĀ ?!

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Pastāsti lūdzu kāpēc uzņēmējdarbība tiek regulēta :)

 • -1
  Kofers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Pastāsti lūdzu, ko Tu saproti ar vārdiem uzņēmējdarbības regulēšana.

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  To, ka valsts vai pašvaldība ieliek uzņēmumu kaut kādās normās, lai tas nekaitētu tirgum, videi vai sabiedrībai. Tam papildus ir arī sociāla atbildība, kas gan ir brīvprātīga.

 • -3
  Kofers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Tā sanāk, kad sev vēlamo uzdod par reālo. LV uzņēmējdarbību regulē likumi.

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Ok, izlasi vēlreiz ko es rakstu un pacenties uz lietām paskatīties nedaudz plašāk

  Ja Tev, ka redzams, interesē tikai piečakarèties vārdiem, tad jā valsts ar likumu palīdzību regulē uzņēmējdarbību, bet regulēšanas mērķi ir tie, kurus iepriekš minēju

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: