2024. gada martā Ventspils brīvostas pārvalde kļuvusi par pilntiesīgu lielākās Eiropas vēja enerģijas asociācijas WindEurope biedru. Asociācija apvieno vairāk nekā 500 biedru no 35 valstīm, nodrošinot vērtīgu kontaktu tīklu visā vēja enerģijas projektu attīstības ķēdē.

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs: “Uz WindEurope raugāmies kā uz vērtīgu iespēju dibināt ilgtermiņa kontaktus ar lielāko vēja enerģijas nozares pārstāvniecību Eiropā, atrast partnerus sektoros, kas ir nepieciešami ostas attīstībai, piemēram, vēja parku servisa ostas infrastruktūras izbūvē, ražošanas iespēju attīstībā, enerģijas ģenerēšanas un pārvadīšanas industrijās.”  

WindEurope koordinē starptautisko politiku, komunikāciju, izpēti un analīzi, piedāvā informācijas rīkus un kampaņas, lai veicinātu sabiedrības izpratni par vēja enerģiju, organizē pasākumus, tai skaitā konferences, izstādes, seminārus un darbnīcas, kā arī nodrošina platformu kontaktu iegūšanai, tīklošanās iespējām un jaunāko tehnoloģiju demonstrēšanai.

Biedrībā darbojas vairāk nekā 550 biedru no 35 valstīm t.sk.,  "Enercon", "GE Rewnewable Energy", "Hitachi Energy", “Latvenergo”, "Orsted", "PNE", "RWE", "Shell New Energies", "Siemens Energy", "Van Oord", "Vestas", kā arī Roennes, Bilbao, Amsterdamas, Esbjergas, Klaipēdas un citas ostas.

Pateicoties Ventspils ostas ģeogrāfiskajai atrašanās vietai un loģistikas iespējām, Ventspilij ir lielas iespējas kļūt par nozīmīgu atkrastes vēja parku servisa bāzi Baltijas jūrā. Sadarbībā ar ostu būvniecības jomā pieredzējušo Nīderlandes kompāniju “Witteven Bos” ir izstrādāts izstrādāts pētījums par labāko risinājumu atkrastes vēja parku un saistītās infrastruktūras apkalpošanai Ventspils ostā un uzmodelēts jauns ostas terminālis. Šobrīd Ventspils brīvostai ir svarīgi izzināt citu nozares pārstāvju piemērus, lai realizētu tālākos mērķus iesaistei atjaunojamās enerģijas ekonomikā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: