Ministru kabinets nākamajā otrdienā, 17.decembrī, lems par Ventspils brīvostas pārvaldes funkciju un pienākumu nodošanu valsts kapitālsabiedrībai, piektdien pavēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Piektdien notika pirmā darba grupas sēde Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai pēc tam, kad ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) iekļāvis Ventspils brīvostas pārvaldi sankciju sarakstā. Darba grupa esot pārrunājusi esošo situāciju un secinājusi, ka neesot gana ar ceturtdien, 12.decembrī, Saeimā pieņemtajiem grozījumiem likumā "Par ostām", ar kuriem valsts pārvaldībā tiek pārņemtas Rīgas un Ventspils ostas.

Tāpēc darba grupa piektdien lēma nākamajā Ministru kabineta sēdē iesniegt priekšlikumu par jaunas kapitālsabiedrības dibināšanu, kas būs Ventspils brīvostas funkciju un pienākumu pārņēmēja. Jaunās kapitālsabiedrības īpašniece būs valsts, bet tehniskas detaļas par priekšlikuma praktisku izpildi patlaban netiek izpaustas. "Mēs esam situācijā, kad ir dotas 30 dienas, lai nodrošinātu veiksmīgu saimniecisko darbību Ventspils brīvostas teritorijā un līdz šā gada beigām darīsim visu nepieciešamo, lai uzņēmumiem būtu jauna juridiskā persona, ar kuru slēgt visus saimnieciskos darījumus," skaidroja satiksmes ministrs.

Viņš piebilda, ka jaunā kapitālsabiedrība attieksies tikai Ventspils brīvostas pārvaldi, bet patlaban nav zināms, kurš varētu uzņemties jaunās kapitālsabiedrības vadību. Pēc ministra teiktā, jaunās kapitālsabiedrības pārvaldības princips būs līdzīgs esošajam, proti, padomē tiks pārstāvēti četru ministru ieteiktie pārstāvji.

Lūgts precizēt, vai jaunā kapitālsabiedrība aizstās Ventspils brīvostas pārvaldi, Linkaits skaidroja, ka situācija ir līdzīga kā uzņēmuma maksātnespējas gadījumā, kā piemēru minot "Parex bankas" pārņemšanu, kad "labajā bankā" tika nodoti visi labie aktīvi. "Šajā gadījumā tiks veidota labā ostas pārvalde, kurai tiks nodoti nepieciešamie aktīvi," piebilda ministrs, starp "labajiem" aktīviem minot ar uzņēmējiem noslēgtus saimnieciskos līgumus, līgumus par investīciju projektiem utt. Visi aktīvi uzreiz netiks nodoti jaunajai kapitālsabiedrībai, bet pirms tam tiks veikts to novērtējums.

Vaicāts, vai tas faktiski nozīmē, ka Ventspils brīvostas pārvalde tiks likvidēta, Linkaits atzina, ka patlaban tiek darīts viss iespējamais, lai Ventspils brīvosta tiktu izņemta no ASV noteikto sankciju saraksta. "Mēs veicam visus iespējamos soļus, lai nodrošinātu, ka neviena no sankciju sarakstā minētajām personām neietekmē procesus Ventspils brīvostā," pauda satiksmes ministrs.

Uz jautājumu, vai jaunveidojamā kapitālsabiedrība nākotnē varētu arī pārņemt Rīgas brīvostas pārvaldību, Linkaits uzsvēra, ka ar Rīgas brīvostu tam nav nekādas saistības. "Līdz 2020.gada 1.jūlijam Saeimā jāiesniedz priekšlikumi par jauno ostu pārvaldības modeli, un tad arī paredzēsim, kā jānodrošina Latvijas lielo ostu pārvaldība," sacīja ministrs.

Jau vēstīts, ka OFAC pirmdien, 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergam un ar viņu saistītām struktūrām.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, proti, līdz 2020.gada 8.janvārim, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz Lembergu šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Lasi vēl

Komentāri (28)

 • -26
  STOPVACZISM 13.12.2019, 17:12:12

  Nožēlojamākais ir tas, ka pats Magņickis, kura vārdā Pindostānas virsaiši nosaukuši savu likumu, nebija nekāds Lubjankas pagrabos nomocītais taisnības cīnītājs, bet kāda ASV avantūrista Broudera sadarbības partneris, šeftmanis, kurš pamatoti nonāca izmeklēšanas izolatorā,
  kur sagadīšanās pēc nomira.
  Pindosu liekulība vnk uzjautrina.)

 • -2
  krustevsSvimpis 14.12.2019, 04:11:55

  Tu visu esi saputrojis. Magnitskis tika aizturets pec tam kad vins atklaja korupcijas shemu Krievijas tiesibsargajosas iestades, un mira vins nevis nejausi, bet gan ilgstosas spidzinasanas rezultata. Tapec logiska ir musu zaglena ieklausana saraksta, jo ari zaglens izmantoja koruptivas shemas lai vairotu savu un radu labklajibu

 • -1
  Krima 13.12.2019, 19:17:23

  Kas kuru šajā nedēļā uzjautrina! Ir daudz spožu un mirdzošu mirkļu. Gan jaunāko laiku vēsturnieki tos apkopos un uzjautrināsies arī nākamās paaudzes. Tik elegants risinājums!

 • -20
  STOPVACZISM 14.12.2019, 16:31:22

  Magņickis bija vnk blēdis, kam nepaveicās, pats iesaistīts Broudera finanšu shēmās.
  Jo tāpat ir skaidrs, ka Krievijas tiesībsargājošās iestādēs ( tāpat kā ASV, Latvijas u.c.) ir tas, ko dēvē par korupciju.
  Maz ticams ka par vispārzināmu faktu konstatāciju kādu spīdzina.

 • -2
  krustevsSvimpis 14.12.2019, 19:49:36

  Ko tu tur gvelz:)) . Vins tika nogalinats izolatora jo nepaveicas:)) . Vins ir miris un tas ir fakts, miris izolatora tas ir fakts, ilgstosi nebija sniegta mediciniska palidziba tas ir fakts. Krievija saka tiesat vinu jau pec vina naves lai pataisitu vinu par bledi kurs sanemis "pelnitu" sodu . Kads sakars ar Brauderu, tak ne jau Brauders cietuma kamera vinu spidzinaja lidz navei

 • -22
  Mikla Paduse 14.12.2019, 16:49:36

  Par ko tad lai balso nākošajās pašvaldību vēlēšanās, Kristovskis un brāļi Landmaņi, kopā ar saviem partijas bosiem, kā Bordāns un līdzīgie, izdarīja visu, lai mums ventspilniekiem, valsts nozagtu mūsu ostu, bet partija Latvijai un Ventspilij izdarīja visu, lai mums ventspilniekiem, mūsu ostu padirstu. Mums vairs nekā nepieder. Atliek Saskaņa.

 • -3
  krustevsSvimpis 14.12.2019, 20:02:02

  Saskana :)) mulkis no viena gravja otra. Vai tad osta bija musu, Jeb pelnu sadalija Lembergs ar sev pietuvinatajiem ? Tev ar ko atmeta:)) ? Ka ostu var atnemt? Tas kad osta bus valsts kontroleta ir pilnigi normali, jo saeimas velesanas ir reizi 4 gados , nevis ka bija kad mazais zaglens sez pie stures jau 30 gadus bez jebkadiem variantiem vinu nomainit, jo pret jebkuru opozicijas kandidatu tiek versta milziga antikampana, socialie tikli, trolji in VB ieskaitot. Un ko ta osta pilsetai ir devusi ja ir tikai tuksa fasade, pa pilsetu klist bomzi in veca gadagajuma cilveki, in fasades jau visam Latvijas pilsetam ir sakoptas, Valmiera, Kuldiga, Liepaja......

 • 0
  .Panzerfaust 60 15.12.2019, 08:10:56

  Osta visus šos gadus tak nebija mūsu,vantspilnieku!
  Bet gan Lemberga un viņa "paģeļņiku",ja tā var izteikties.
  Kam patīk""Saskaņa",var braukt uz Putleristānu.

 • -2
  krustevsSvimpis 14.12.2019, 20:17:00

  Un to vezi vajadzeja jau sen pasiem patriekt, nevis gaidit kad salaidis savas metastazes visos Ventspils uznemumos. Un tagad ka stulbam aitu baram vaimanat kad zaglim gere adu nost

 • -19
  STOPVACZISM 14.12.2019, 21:28:55

  Tā jau tikai naivs *impis domā ka valsts ierēdņu kontrole ir ar kaut ko labāka par pašvaldības ierēdņu.
  Kāds sakars Brauderam ar nelaiķa Magņicki?
  Tāds, ka Magņickis bija apcietināts saistībā ar Braudera mahinācijām.
  Un medicīnas palīdzība izolatorā viņam bija pieejama tādā pat mērā kā citiem zekiem. T.i.nekāda nopietnā.
  Tikai nez kāpēc kad noziegušies smalki kundziņi nonāk cietumā, tad iedomājas ka viņiem vajag lielākas ērtības par bomzi?

 • 0
  krustevsSvimpis 15.12.2019, 07:11:56

  Tev velvienu reizi saku. Vins mira cietuma kamera, ilgstosas spidzinasanas rezultata , kundzins vai ne kundzins bet spidzinasanu visi panes daudz maz vienadi , in mirst visi . Krievija saka fabricet lietu pret vinu pec tam kad Magnitskis atklaja un naca klaja ar pazinojumu kad tas pasas strukturas kas vinu pec tam apcietinaja ir no Krievijas valsts budzeta nozagusas 55 miljardus rublju

 • -18
  STOPVACZISM 14.12.2019, 21:33:57

  Юрист инвестиционного фонда Hermitage Capital Management Сергей Магнитский
  © Фото : Public Domain
  Управляющий партнер аудиторской компании Firestone Duncan, налоговый и юридический консультант инвестиционного фонда Hermitage Capital Management Сергей Магнитский был задержан оперативниками управления по налоговым преступлениям ГУВД Москвы 24 ноября 2008 года. Вскоре следственный комитет (СК) при МВД РФ (ныне – следственный департамент МВД РФ) предъявил Магнитскому обвинение в соучастии в уклонении от уплаты налогов с Hermitage Capital в рамках уголовного дела против этой компании, являвшейся одним из крупнейших зарубежных инвестфондов на российском рынке.
  26 ноября решением Тверского суда Москвы Сергей Магнитский был арестован. Он обвинялся в совершении преступлений, предусмотренных частями 3 и 5 статьи 33, частью 2 статьи 199 УК РФ (организация и пособничество в уклонении от уплаты налогов с организации группой лиц по предварительному сговору в особо крупном размере).

 • -17
  STOPVACZISM 14.12.2019, 21:34:39

  По информации СК, в ходе расследования было установлено, что Магнитский создал незаконную схему уклонения от уплаты налогов, используя ООО "Дальняя степь" и "Сатурн инвестментс", зарегистрированные в Республике Калмыкия и находившиеся под управлением фонда Hermitage Capital. В этих компаниях якобы работали инвалиды, что позволяло получить 50-процентную льготу по уплате налогов. В результате таких действий в бюджет Российской Федерации не поступило более 500 миллионов рублей. Исполнителю данной преступной схемы – главе фонда Hermitage Capital Уильяму Браудеру обвинение было предъявлено заочно – он не бывал в России с 2005 года.

 • 0
  krustevsSvimpis 15.12.2019, 07:20:40

  Netaisos mezgit acis lai lasitu krievu propagandas murgojumus, krievu kas ir apsudzeta puse , un krievu valoda nemaz cits viedoklis neeksiste , . Copy paste varu tev 100x uztaisit

 • -20
  STOPVACZISM 14.12.2019, 22:21:33

  Sabiedrotā, blina, ASV noorganizē zaudējumus un kaitējumu Latvijas ostai.
  Un tas pēc gadu desmitiem Latvijas ilgas padevīgais kalpošanas ASV interesēm, piedaloties pirmajās rindās visās ASV politiskajās un sankciju kampaņās pret Krieviju par spīti tam,
  ka zaudējumus tas nes tikai Latvijai.
  Muļķi iegrāba sdā...
  Un apstiprina likumsakarību - pārmērīga padevība nerada nekādu cieņu padevības saņēmējā.

 • -4
  Sandra Harmonija 14.12.2019, 22:44:03

  satiksmes ministrs Linkaitis ir malacis!

 • -21
  Opaps 14.12.2019, 22:59:58

  Viņš un Kariņš un vēl viens otrs ir amerikāņu ielikteņi . Interesanta figūra ir Strīķe [ Patapova ]. It kā ir krieviete, VDK pārstāve , bet dejo pēc amerikāņu stabules. Baidos , ka pēc kāda laika mēs stabili nonāksim zem kādas tupeles . Ekonomika būs izputējusi galīgi un lai izdzīvotu , būs jālaiza kāda pakaļa,

 • -1
  krustevsSvimpis 15.12.2019, 07:02:46

  Opap . Tu maz dzive esi redzejis dzivu amerikani .Es ne, tikai pa TV

 • -1
  krustevsSvimpis 15.12.2019, 07:33:45

  Smiekligi skatities ka kadreiz vatniki , Gobzemnieki un citu divaini splava uguni uz Vienotibu. Bet te BAAAC !! Duncis mugura no JKP aiz stripas palikusajiem vecajiem bukiem ZZS Jeb Lemberga kabatas partijai, kas liela mera ir diktejusi notikumus musu valsti pedejas desmitgadi, iedeva divus NEprezidentus (Berzinu un Vejoni) lai vajadzibas gadijuma mazo amnestetu

 • -3
  krustmateflorence 15.12.2019, 12:32:34

  Lai ASV ierēdņi darbojas tālāk, Latvijā šokējošu darboņu un uzņēmumu netrūkst, tagad beidzot nauda aizies valsts kasē, ne vis aligatoru kabatās.

 • 0
  krustevsSvimpis 15.12.2019, 14:44:52

  Lai cik divaini tas nebutu bet Ventspils Brivostu neatradisiet starp lielakajiem nodoklu maksatajiem valsts kase , Brivosta vispar nav nodoklu maksatajs valsts kase jo atrodas specialaja ekonomiskaja zona

 • -12
  Opaps 15.12.2019, 23:42:21

  Svimpi!
  ASV esmu darbojies no 2000.g līdz 2012.g. Tur ir normālie džeki, sākot ar menedžeriem un strādniekiem. Sākumā bija ilgi jāskaidro kur LATVIJA atrodas. Parasti teicu -starp Maskavu un Berlīni. Tad saprata , kurā vietā tas ir. Laika gaitā tā saprašaņa pieauga. Īstie bisnemeņi bija baltie un ar normālo figūru , bet zemākie bija melnie ar lieliem dubsiem , kuri vienmēr smaidīja. Man nepatīk ASV politika-Iejaukties citu valstu darīšanās. Irakā atrod kaut kādu pulveri, Ar bumbām sabombredī un atklājas , ka tas veļas pulveris. Tā notika Lībijā , Sīrijā, Venecuēlā u.c. Domāju , kas līdzīgs notiks arī pie mums, bet ne tik traģiski, Ļoti žēl , ka mūsu valdībā nav īsteno latviešu, bet dirsa laizēji un geji.

 • -1
  A.n.i.t.a 16.12.2019, 06:36:33

  Mazo Latviju MAZAIS jau gandrīz bija iebāzis kabatā, bet ASV par lielu -kiška tonka , kā teiktu rašas.

 • -10
  Katja 16.12.2019, 09:14:31

  Ja godīgi, tad šis ir ir diez gan skumīgi. Ne jau faks, ka AIvaru vai Peču paņēma pie dziesmas, bet fakts, ka kaut kādi cittautieši tagad diktēs likteni latviešiem. Tas ir tik nožēlojami. Tai skaitā ventspilniekiem, Latvijai - ekonomiski un emocionāli zaudējumi neizmērāmos apmēros. Es ceru, ka kādreiz tie, kas šo visu sarīkoja saņems pēc nopelniem.

 • -2
  666.Ventspils. 16.12.2019, 11:36:06

  Jā,bet vai skumīgi nav tas,ka kādus 30 gadus ventspilnieku likteni diktēja komūnistu partijas funkcionārs,piedevām labvēlīgi noskaņots pret sveštautiešiem?

 • -8
  STOPVACZISM 16.12.2019, 12:09:03

  Kādu vēl ventspilnieku likteni viņš diktēja, tu no funkcionāriem atkarīgais?
  Kā īsts v-pilnieks, atšķirībā no tiem no Rīgas atvilkušiem opizicināriem, varu teikt ka
  puisis vnk parūpējās par sevi, bet arī kopējam labumam šo to izdarīja kā pašvaldības vadītājs. Neviens par podalaižu šim nebija spiests iet.

 • -6
  STOPVACZISM 16.12.2019, 14:57:25

  Swimpi, protams, ka tevi ir nnozombējusi pindosu propaganda. )
  Ja kas, atšķirībā no tevis esmu bijis kopā ar amerikāņiem, ne pašiem sliktākajiem un viņu mentalitāti labi pārzinu.
  Tomēr, ja man jānosauc pirmā amerikāņus raksturojošā īpašība, kas ienāk prātā, tad tā ir LIEKULĪBA. Nākamā būs augstprātība.

 • -6
  Olegs - Valdis Golovčiks 26.01.2020, 17:12:52

  Nekad veel Latvijas ministru kabinetaa nav bijushi tik daudz ministru ar plaanpraatinju gjiimjiem - Karinjsh,Linkaitis,Shuplinska,Bordaans,Puuce...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: