Papildu līdzekļi mediķu algu palielināšanai nākamajam gadam, visticamāk, vairs netiks meklēti, izriet no koalīcijas partiju pārstāvju sacītā žurnālistiem pēc pirmdien notikušās Sadarbības padomes sēdes.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš sacīja, ka veselības ministrei Ilzei Viņķelei janvārī valdībā jāvirza jauna mediķu atalgojuma sistēma.

"Mēs kā valdība saprotam, ka tiešām svarīgi rast iespējas uzlabot veselības aprūpes sistēmu. Mūs interesē un mums rūp gan pacientu intereses, gan arī mediķu intereses. Ministre strādā pie sistēmiskiem uzlabojumiem. Gaidām, ka janvārī būs skaidrība, kāda būs mediķu nākotnes atalgojuma sistēma," teica valdības vadītājs.

Taujāts, vai jautājums par papildu līdzekļu meklēšanu 2020. gada budžetā, lai nodrošinātu mediķu algu solīto pieaugumu, ir noslēgts, Kariņš uzsvēra, ka nākamā gada budžets Saeimā jau ir pieņemts, savukārt valdība turpina darbu pie 2021. gada valsts budžeta.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce atgādināja, ka politiskais spēks iepriekš piedāvāja risinājumu mediķu algām nepieciešamo finansējumu nodrošināt, palielinot valsts budžeta deficītu. "Priekšlikuma mērķis bija risināt minēto jautājumu. Koalīcijā šis priekšlikums neguva atbalstu, un patlaban ir svarīgi piedāvāt sistēmiskus risinājumus atlīdzības sakārtošanai," teica ministrs.

Vaicāts, vai nākamā gada budžetā vairs netiek meklēti papildu līdzekļi mediķu algām, Pūce atbildēja, norādot, ka 2020. gada valsts budžetā mediķu atalgojumam papildus piešķirti 60 miljoni eiro.

Jau vēstīts, ka no iepriekš Saeimas iecerētajiem 120 miljoniem eiro 2020. gada budžetā mediķu atalgojuma palielināšanai piešķirta puse jeb 60 miljoni eiro.

Ņemot vērā nozares neapmierinātību, partiju apvienība "Attīstībai/Par!" rosināja trūkstošo naudu rast, palielinot valsts budžeta deficītu. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pagājušās nedēļas beigās norādīja, ka šāds solis nebūtu saprātīgs.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -12
  Latvija pāri visām! 26.11.2019, 15:42:55

  Visticamāk, pirms nākamajām vēlēšanām atkal sāksies politiķu masveida melošanas kampaņa.
  Latvijas politiķis = profesionāls melis..

 • -3
  AntiKurzemnieks 26.11.2019, 17:04:30

  Politiķi nemelo tikai Krievijā...

 • -9
  Latvija pāri visām! 26.11.2019, 20:59:56

  Cik mīļi, ka uzticies Krievijas politiķiem.)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: