Biodīzeļdegvielas ražotājs SIA "Bio-Venta" šogad pirmajā pusgadā saražojis par 50% vairāk biodīzeļdegvielas nekā gadu iepriekš, pavēstīja kompānijas īpašnieka SIA "VK tranzīts" sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Bernšteina.

Viņa norādīja, ka ražošanas apmēru pieaugumu ietekmēja vairāku apstākļu kopums. "Kompānijas pirmā pusgada rezultātus ietekmēja produkcijas pieprasījuma nostabilizēšanās jaunajos tirgos, kā arī kopējā tirgus konjunktūra. Būtiska loma bija kvalitatīvu izejvielu pieejamībai un patērētāju aktivitātēm. Tika veiktas arī investīcijas ražošanas procesu efektivitātes uzlabošanā," teica Bernšteina.

Savukārt "Bio-Venta" valdes loceklis Zigurds Erciņš atzīmēja, ka šogad uzņēmums plāno strādāt ar 80% jaudu, divkāršojot iepriekšējo divu gadu darba apmēru. "Ražotnes maksimālā ražošanas jauda ir 100 000 tonnu biodīzeļdegvielas gadā. Strādājot ar pilnu jaudu, "Bio-Venta" varētu saražot 12% no Latvijā patērētās dīzeļdegvielas, kas pašlaik tiek importēta," viņš piebilda.

Tāpat Erciņš norādīja, ka "Bio-Ventas" sadarbības partneri ir lielākie degvielas vairumtirgotāji un mazumtirgotāji Latvijā un Baltijas valstīs. "Eksportējam biodīzeļdegvielu arī uz Skandināvijas valstīm, kur to patērē visu gadu. Rapšu pārstrādes rezultātā rodas rapšu rauši, kas ir proteīniem bagāts produkts. Šo produktu eksportējam uz Skandināvijas valstīm, kur to izmanto kā barību zivīm, govīm un vistām," viņš sacīja.

Kompānijā minēja, ka biodīzeļdegviela ražotnē Ventspilī, kas ir lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss Baltijas valstīs, tiek gatavota no iepirktas rapšu eļļas un "Bio-Venta" rūpnīcā pārstrādātiem rapšiem. Rapsis pārsvarā tiek iepirkts no vietējiem zemniekiem, lauksaimniecību kooperatīviem un graudu vairumtirgotājiem - tieši vai pastarpināti rapsis tiek iepirkts aptuveni no 300 saimniecībām.

2017.gadā "Bio-Venta" strādāja ar 66,005 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga par 53,1% un bija 4,831 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Bio-Venta" nodarbojas ar biodīzeļdegvielas un rapšu eļļas ražošanu. Uzņēmums komercreģistrā iegrāmatots 2004.gada oktobrī, un tā pamatkapitāls ir 51,734 miljoni eiro. "Bio-Venta" pieder kompānijai "VK tranzīts".

Lasi vēl

Komentāri (21)

 • -1
  Barons Pirms 4 dienām, 18 stundām

  To ir būt liel skād,ka iekš man Volg GAZ-21 neir Dīzel-motor.Man ir derigs tig Bencin A-76 oder A-72.le zinat.
  Citād es varet būt liet iekš bāk to Raps-diesel un braukt,ka dūm kūp.

 • 0
  Dajūsko Pirms 17 stundām, 45 minūtēm

  Pilnīgs idiots. Ja kādreiz bija interesanti lasīt jūsu komentārus, tad tagad jau esat nolaidies līdz snaipera līmenim.

 • -4
  KaijaMaija Pirms 4 dienām, 18 stundām

  Kur paliek indīgās "atliekas"? Uz kura lauka vai grāvja?

 • 0
  yolo Pirms 3 dienām, 22 stundām

  Pļavā netālu no Vārves

 • -3
  Arnis Junge Pirms 4 dienām, 16 stundām

  Lai tik ražo! Nebūs bio pie dīzeļ būs Somu ražotais palmu eļļas produkts. Wot tad varēsim čīkstēt, ka auto plīst bez apstājas. Šitas vismaz eļļo motoru. Čomam ir daži smagie auto - te 2 gadus atpakaļ radās visādas problēmas ar motoru (beigās klabēja kā zirgu pakavs) - aizved uz Rīg, uz diagnostik. A šamie saka, ka tas tāpēc, ka vasarā tirgo arktisko, kas reāli sausina motoru. Tā kā - tik cik piekritēji, tik pretinieki šim produktam.

 • -4
  Pilsēta Pirms 4 dienām, 16 stundām

  Smirdoņa arī ir lielāka nekā pagājušogad.

 • -4
  Skeptiķis no malas Pirms 4 dienām, 16 stundām

  Tāpēc arī par 50% ir palielinājies salkanās smirdoņas apjoms, kas ventspilniekiem šķebina dūšu. Rakstā nekas nav minēts par investīcijām ,kas novērstu šīs neciešamās smakas. Īpašniekiem negribas tērēties.

 • -7
  Margrieta. Pirms 4 dienām, 16 stundām

  Kuram tad traucē tas aromāts?Tas viss ir dabīgs,ne ķīmija.

 • 0
  Dajūsko Pirms 17 stundām, 53 minūtēm

  Nu tu tak pilnīga kaza, kas acīmredzot dzīvo kkur laukos. Tā smaka ir vnk pretīga. Laikam esi no ostītājām.

 • -4
  Skeptiķis no malas Pirms 4 dienām, 16 stundām

  Man traucē.

 • -5
  Opaps Pirms 4 dienām, 7 stundām

  muļķis

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 20 stundām, 50 minūtēm

  Opi , argumenti ?

 • -3
  reku Pirms 4 dienām, 13 stundām

  Nez,kas tādam skeptiķim no malas būtu piemērots?
  Varbūt gaļas kombināts Ganību (K.Marksa) un Bērzu ielas stūrī?Tur bija viens tāds cehs,kur bija kaušanas blakusprodukti un "iekšu iekšas".
  Kad uzpūta vējš no tās puses,un tie atkritumi ilgāku laiku nebija izvesti,tad gan bija "odieris",ko ostīt!

 • -1
  Ivars Jansons Pirms 4 dienām, 11 stundām

  Slavas rakstiņš Infantīli Idiotiskā Pozitīvisma garā iedzīvotāju izmuļķošanai. Cik tad to biodīzeli saražoja? Cik saražoja to blakusproduktu GLICERĪNU??? Kur palika glicerīns? Cik tonnas iepirka rapšu eļļas, un, cik eļļas saražoja uz vietas no iepirktā rapša? Cik tonnas metilspirta izmanto nepārtrauktajā procesā? Kāpēc Bio -Ventai nav dūmenis, bet iedzīvotājus indē caur jumta ventilācijas lūkām? Kas notiks pilsētā, ja ražotnes otrajā, sprādzienbīstamajā cehā, notiks SPRĀDZIENS??? Cik strādnieki ir šogad aizgājuši bojā ražotnē, bet cik smagi saslimuši??? Cik upuru būs avārijas sprādziena laikā???
  Kad būs šogad atvērto durvju diena??? Vai vesels ir Janvars???

 • -5
  Opaps Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Veco puika! Ko tu muldi ? Kadi zeni iet boja ? Tas oromats ir dabigs un aicina uz esanu.Nevajag parspilet.

 • -2
  Arnis Junge Pirms 1 dienas, 21 stundas

  Šis vecais kungs laikam nerimsies nekad. :D Galvenais - lai labi maksā! Jo tuvāk vēlēšanas, jo skaļāk bļauj. Bet tas nekas - galvenais, ka sevi var pataisīt pa ākstu un piepildīt uz vecumdienām kabatiņu.

 • -3
  Skeptiķis no malas Pirms 4 dienām, 10 stundām

  Man būtu piemērots tīrs,svaigs gaiss.

 • -1
  Bozij Oduvancik Pirms 4 dienām

  Opiņam deguns galīgi čupā :))) ``Oromats``.... cirks aizbraucis , klauns aizķēries....ošņā to līķa smaku ja tev smako....nez kad tad klopēs ciet to biovent ??? Kopā ar ogļu kraušanu vai nekad ??? Zelts birst kabatā, tad jau nesmirdo bet gan smaržo pēc maizītes. Fufeļu pilsēta....jā piemirsu ....ar NĀKOTNI !!!

 • 0
  Anita Pirms 3 dienām, 22 stundām

  Nauda nesmird...

 • -1
  Tīģeris Pirms 3 dienām, 13 stundām

  Sen vajadzētu tādu likvidēt,čakarē tikai mašīnas un partērē degvielu,kad lej klāt šo mēslu

 • 0
  Ens Pirms 2 dienām, 15 stundām

  «Bio-Venta» jau pārspējusi pagājušā gada rādītājus pretīgās,salkanās smakas izplatīšanā. Tā lūk!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: