Ņemot vērā, ka daudzi skolēni vasaras mēnešos laika posmā no 1. jūnija līdz 31. augustam uzsāks strādāt algotu darbu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sniedz informāciju par nosacījumiem, kas jāievēro gan vecākiem, kuru bērni vasarā strādās, gan pusaudžiem, kas devušies darba gaitās.

Attiecībā uz bērnu – skolēnu līdz 19 gadu vecumam, kurš strādās tikai vasaras brīvlaikā, vecākam nav algas nodokļa grāmatiņā jāsvītro ieraksts par bērnu kā apgādājamo un atrašanās vecāka apgādībā netiek pārtraukta automātiski.

Vecākam saglabāsies atvieglojums par apgādībā esošu personu 200 eiro mēnesī, un bērnam vasaras brīvlaika darba laikā tiks piemērots VID prognozētais neapliekamais minimums mēnesī, izņemot gadījumu, ja bērns strādās pie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja.

Ja skolēns, neatkarīgi no viņa vecuma, vasarā strādās pie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja, no skolēna ienākuma darba devējs – mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs – neieturēs sociālās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodokli, jo tie veido daļu no mikrouzņēmumu nodokļa, ko darba devējs maksā no sava saimnieciskās darbības apgrozījuma.

Laika periodā, kamēr skolēns būs mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja darbinieks, viņš nevarēs atrasties vecāku apgādībā un vecāku gūtajam ienākumam nevarēs tikt piemērots atvieglojums par apgādībā esošu personu 200 eiro apmērā. Vecāks šajā gadījumā zaudēs tiesības piemērot atvieglojumu – tiklīdz skolēns uzsāks darba attiecības mikrouzņēmumā, apgādība tiks automātiski pārtraukta. Pēc tam, kad skolēns būs pārtraucis strādāt, vecākiem pašiem bērns būs jāatjauno apgādībā.

Jau iepriekš tika informēts, ka no 9. maija līdz 25. maijam Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā un pie skolu sociālajiem pedagogiem tiek organizēta pieteikšanās bērnu vecumā no 13 līdz 14 gadiem skolēnu nodarbinātības pasākumam vasaras brīvlaikā, savukārt bērni vecumā no 15 līdz 20 gadiem vasaras nodarbinātības pasākumam var pieteikties elektroniski, iesniedzot iesniegumu Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā.

Ventspils pilsētas pašvaldība nodrošinās līdzfinansējumu skolēnu darbam vasaras brīvlaikā trīs dažādās programmās. Šajā gadā plānots, ka vasaras nodarbinātības pasākumā varēs iesaistīt 365 bērnus un jauniešus un šim mērķim atvēlēti pašvaldības budžeta finanšu līdzekļi 115 089 eiro apmērā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: