Olimpiskā centra “Ventspils” izplatījis vēstuli, kurā skaidro, kā strādā olimpiskais centrs un kā tieši veidojas tā saimnieciskie zaudējumi.

"Marta beigās portāls www.delfi.lv biznesa rakstu sadaļā ir publicējis īsu apskatu par Latvijas pašvaldību uzņēmumu finansiālo darbību. Rakstā pieminēts Olimpiskais centrs “Ventspils” un Lursoft datu bāzē atspoguļotais fakts, ka savas pastāvēšanas laikā Olimpiskais centrs pārsvarā strādājis ar zaudējumiem. Šī informācija nonākusi arī atsevišķu ventspilnieku sociālo tīklu slejās. Lai priekšstats par sniegto biznesa informāciju būtu pilnīgs, uzskatām par nepieciešamu minēto faktu papildināt ar skaidrojumu, kā veidojas Olimpiskā centra “Ventspils” saimnieciskie zaudējumi.

Pirmkārt, jāmin apstāklis, ka Pašvaldības likuma 15.panta 6.punktā ir noteikts: „Pašvaldībai ir pienākums nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un nodarbošanos ar sportu”. Olimpiskā centra „Ventspils” darbības ietvaros pašvaldība īsteno likuma noteiktos pienākumus un Olimpiskais centrs “Ventspils” veic sabiedriskā labuma funkcijas, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju nodarboties piemērotos apstākļos ar vairāk kā trīsdesmit dažādiem sporta veidiem.

Otrkārt, lai izveidotu kapitālsabiedrību - Olimpisko centru “Ventspils”, un nodrošinātu tā tālāku attīstību, kapitālsabiedrības īpašnieki - Ventspils pašvaldība un Latvijas Olimpiskā komiteja, ir veikuši ieguldījumus pamatkapitālā, ar mērķi attīstīt sporta infrastruktūru. Šie apjomīgie ieguldījumi sporta būvēs uzņēmuma grāmatvedības uzskaitē tiek atspoguļoti kā izdevumi, kas dzēšas pakāpeniski atbilstoši šo ieguldījumu lietderīgajam izmantošanas laikam, bet tie netiek atzīti ieņēmumos, kas arī ir ilgstošo zaudējumu iemesls. Vienlaikus ieguldījumi pamatkapitālā infrastruktūras attīstībai nodrošina stabilu un sabalansētu naudas plūsmu, kā rezultātā Olimpiskais centrs var piedāvāt kvalitatīvus pakalpojumus labi uzturētās sporta būvēs.

Treškārt, salīdzinoši nelielu zaudējumu daļu veido izdevumi, kas tiek novirzīti augstas klases sportistu sagatavošanas programmai. Pateicoties šai programmai, esam lepni, ka 10 no 33 Latvijas sportistiem, kuri piedalījās RIO Olimpiskajās spēlēs, bija sagatavoti Olimpiskajā centrā „Ventspils”. Līdz ar to programmas darbība tiek vērtēta kā ļoti veiksmīga un tā veicina sporta attīstību Ventspilī un Latvijā kopumā.

Ikdienas saimnieciskā darbība, proti, pastāvīgie izdevumi par dažādiem resursiem: elektroenerģiju, ūdeni, siltumu, darba algām u.c. ir sabalansēti ar ienākumiem, kas tiek gūti no pakalpojumu saņēmējiem. Tas nozīmē, ka ikdienas saimnieciskā darbība Olimpiskajā centrā “Ventspils” tiek organizēta pārdomāti un efektīvi, augstā līmenī darbojas plānošanas un finanšu kontroles mehānismi. Turklāt Olimpiskais centrs „Ventspils” īsteno iedzīvotājiem draudzīgu cenu politiku, atbilstošu iedzīvotāju maksātspējai, rūpējoties par to, lai pilsētas iedzīvotājiem par samērīgām cenām būtu pieejamas daudzveidīgas sportošanas iespējas.

Olimpiskais centrs “Ventspils” ir pirmais olimpiskais centrs Latvijā un šogad tas svinēs 20 gadu jubileju. Olimpiskā centra „Ventspils” pārraudzībā ir četrpadsmit dažādi sporta un atpūtas objekti, kuriem šogad pievienosies Pludmales volejbola stadions un tuvākajā nākotnē jauns mūsdienīgs peldbaseins. Olimpiskais centrs turpina attīstīties, šogad infrastruktūras pilnveidošanai piesaistot pašvaldības finansējumu 280 tūkstošu eiro apmērā un valsts investīcijas 1,6 miljonu eiro apmērā. Lielākā daļa Olimpiskā centra “Ventspils” sporta bāzes atbilst starptautiskām prasībām un tajās notiek ne tikai treniņu process, bet arī nozīmīgas starptautiskas sacensības."

Lasi vēl

Komentāri (11)

 • 0
  Guantanamo 10.04.2017, 19:18:02

  Kāda ir atšķirība gada pārskata pozīcijas 1.Ieņēmumi no preču pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas (2,2milj) un 3.Pārējās uzņēmuma pamatdarbības ieņēmumi vai izdevumi (1,8milj).

 • 0
  domāju 11.04.2017, 13:49:37

  Rakstā jau teikts, ka 1.8 milj būs izdevumi (pašvaldības un valsts finansējums infrastruktūras attīstībai) . 2.2 ir ieņēmumi par dažādiem OC pakalpojumiem

 • -2
  Olimpiskais centrs "Ventspils" 12.04.2017, 09:17:46

  Diskusiju tēma par grāmatvedības uzskaiti ir diezgan specifiska un uzņēmuma grāmatvedības nianses izskaidrot šeit komentāru veidā tā, lai tas būtu saprotams ikvienam lasītājam, nav vienkārši.
  Ieņēmumos no preču pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas iekļauj parastā darbībā gūtos saimnieciskos labumus, kurus saņēmis vai saņems uzņēmums. Pārējos saimnieciskās darbības ieņēmumos ir klasificējami iegūtie ieņēmumi no uzņēmuma netipisko darījumu īstenošanas, tādi kā, piemēram, dotācijas noteiktu valsts un pašvaldību institūciju funkciju izpildes nodrošināšanai, sabiedrisko organizāciju un fondu finansējumi, apdrošināšanas kompensācija u.c.

 • 0
  Guantanamo 12.04.2017, 19:16:48

  Paldies par atbildi!

  Cik mērķdotācijas, citus finanšu atbalsta risinājumus no Ventspils pašvaldības saņēma OC Ventspils 2015.gada un 2016.gadā, neskaitot pamatkapitāla palielināšanu. Ceru, ka saprotat manu jautājumu pēc būtības.

 • -2
  Lietus 10.04.2017, 19:25:28

  Vairākas reizes jāpārlasa virsraksts: Olimpiskā centra skaidro saimnieciskās darbības rādītājus. ?

 • -3
  Ena 10.04.2017, 22:06:55

  Kāds virsraksts, tāds skaidrojums. Katram grāmatvedim gardi smiekli par šo - "Šie apjomīgie ieguldījumi sporta būvēs uzņēmuma grāmatvedības uzskaitē tiek atspoguļoti kā izdevumi, kas dzēšas pakāpeniski atbilstoši šo ieguldījumu lietderīgajam izmantošanas laikam, bet tie netiek atzīti ieņēmumos, kas arī ir ilgstošo zaudējumu iemesls"
  Patiesībā labāks vai vienkāršāks skaidrojums ir - Ko nevar celt, to nevar nest " . Visa ir par daudz.

 • -2
  es 11.04.2017, 14:13:29

  Šī nav nekāda jauna tēma (tas jau tika iztirzāts pirms 2013.g vēlēšanām).

  Ar zaudējumiem strādā arī Liepājas OC ( http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/pasvaldibu-uznemumu-bizness-lielakie-pelnitaji-riga-hroniski-zaudejumi-olimpiskajiem-centriem.d?id=48673449&page=2 ).

  Ja uzņēmums ''veic sabiedriskā labuma funkcijas, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju nodarboties piemērotos apstākļos ar vairāk kā trīsdesmit dažādiem sporta veidiem'', tad nav jāgaida peļņa.

  Peļņa būtu tad un tikai tad, ja OC neveiktu sabiedriskā labuma funkcijas un visi pasākumi (sākot ar tautas sporta programmu "Nāc un sporto!") būtu par maksu.

 • -3
  Soft 11.04.2017, 14:20:54

  Domāju, ka pats fakts, ka ventspilniekiem ir tik daudz iespēju sportot un pie tam mūsdienīgās sporta būvēs, kurās ir gan siltums, gan pienācīgas ģērbtuves, pie tam par samērīgām cenām, liecina par veiksmīgu saimniecisko darbību.

 • -3
  Pūpols 11.04.2017, 17:43:49

  Jāsecina, ka apstāklis, kad saimnieciskā darbība tiek intensīvi attīstīta ilgtermiņā, radot jaunas, tai skaitā arī arvien profesionālākas sportošanas un sporta baudīšanas iespējas, ir labs rādītājs.

 • -3
  Olimpiskais centrs "Ventspils" 12.04.2017, 09:17:03

  Olimpiskā centra pamatdarbības ieņēmumi veidojas no sporta bāžu iznomāšanas, sporta nodarbību apmeklējuma utt. Šobrīd Olimpiskā centra pakalpojuma cenās nav ietverta pilna amortizācija (ieguldījumu nolietojums). Olimpiskais centrs strādātu ar peļņu, ja katra sporta bāžu apmeklējuma cenu vidēji palielinātu par nepilnu eiro. Olimpiskais centrs uz to netiecas, jo mūsu mērķis ir piesaistīt sporta bāzēm pēc iespējas vairāk sportot gribētājus, lai, sportojot cilvēki saturīgi pavadītu laiku un uzlabotu savu veselību. Bez tam, kā jau minēts rakstā, sporta bāzes ir būvētas par dalībnieku ieguldījumiem, nevis piesaistot kredīta resursus, līdz ar to naudas plūsma ir sabalansēta pie šādas cenu politikas.

 • -2
  Nah Nahs. 17.04.2017, 06:50:41

  http://bnn.lv/ko-nevar-nest-nevajag-celt-222948

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: