No 2017.gada mainīsies mikrouzņēmumu nodokļa likme un tajā vairs netiks ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tāpēc mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pienākums veikt obligātās iemaksas par katru mikrouzņēmuma darbinieku, informēja VID.

Mikrouzņēmumu nodokļa likme nākamgad tiks samazināta līdz 5%, bet no 2017.gada 1.janvāra atbilstoši likumam "Par valsts sociālo apdrošināšanu" par katru mikrouzņēmuma darbinieku būs jāveic obligātās iemaksas no obligāto iemaksu objekta, kas nevar būt mazāks par trim ceturtdaļām no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra.

Obligātās iemaksas mikrouzņēmuma darbiniekam aprēķina, piemērojot obligāto iemaksu likmi, kāda ir noteikta darba ņēmējam un darba devējam (vispārējā gadījumā 34,09%).

Summa, no kuras tiek aprēķinātas obligātās iemaksas, nedrīkst būt mazāka par trim ceturtdaļām no valstī noteiktās minimālas mēneša algas (2017.gadā tā būs 380 eiro). Piemēram, ja mikrouzņēmuma darbinieka alga ir 400 eiro, tad summa, no kuras atskaitīs obligātās iemaksas, ir trīs ceturtdaļas no 380 eiro - 285 eiro. Obligātās iemaksas apmērs ir 34,09% no 285 eiro jeb 97,16 eiro. Nodokļa maksājumu sedz darba devējs.

VID atgādina, ka mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir iespēja mainīt izraudzīto nodokļa maksātāja statusu un kļūt attiecīgi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju. Atteikties no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa var līdz 2016.gada 15.decembrim, iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Savukārt pieteikties citam nodokļu maksāšanas režīmam var tieši tāpat - jebkurā laikā iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Pieteikumus VID joprojām var sūtīt arī pa pastu.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam - darba devējam -, ja tas atteiksies no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa, ir pienākums ne vēlāk kā līdz 2016.gada 1.decembrim rakstiski informēt darbiniekus, ka no 2017.gada pirms algotā darba ienākuma izmaksāšanas no tā tiks ieturēts algas nodoklis un veiktas obligātās iemaksas likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktajā kārtībā.

Plašāka informācija par mikrouzņēmumu nodokli pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā "Nodokļi" - "Mikrouzņēmumu nodoklis".

Informācija par citiem nodokļa maksāšanas režīmiem ir pieejama VID tīmekļa vietnes "www.vid.gov.lv" sadaļā "Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem" vai "Saimnieciskās darbības veicēji".

Detalizēta informācija par minimālo obligāto iemaksu veikšanu mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pieejama VID tīmekļa vietnes "www.vid.gov.lv" sadaļā "Nodokļi" - "Mikrouzņēmumu nodoklis" - "Informatīvie un metodiskie materiāli" - "Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas darba devējam - mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam".

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Kurzemnieks 03.11.2016, 17:40:00

  Neko nesapratu...
  Izņemot to, ka VID atkal kaut kā grib apcakarēt.

 • 0
  Novadnieks 03.11.2016, 18:12:04

  A vot tam VIDam VIDējo pirkstu,ne nodokļus.Rodas iespaids,ka to kretīnprāt,nemaksāt nodokļus ir lielāks noziegums,nekā izdarīt masu slepkavības.

 • 0
  Kurzemnieks 04.11.2016, 11:00:11

  Vajag vienu normālu nodokli 10-15%, kas sevī iekļauj visas tās soc.apdrošināšanas u.t.t.
  Un savu aparātu lai pakārto reālajiem ieņēmumiem,
  nevis domā, kur tik varētu priekš sevis izspiest nākamo nodokli.

 • 0
  Nif nifs 11.11.2016, 11:01:31

  Te nu tev, Kurzemniek, pilna taisnība, tikai mūsu taisnību nevienai valdībai nevajag.

 • 0
  Frīdis 17.11.2016, 19:14:25

  No šādiem nodokļiem kārtējo reizi cietīs mazturīgie , mazie uzņēmēji . Daudziem no tiem nāksies likvidēt savu saimniecisko darbību. Ar kuru galu domā ekonomikas ministrija ? Ekonomikas problēmas risinot ar nodokļu celšanu un elektroenerģijas tarifu celšanu . Laikam liek saprast ka vēl lielai daļai tautas ir jāaizbrauc no valsts. Izskatās ka šīs valdības laiks ir pagājis . Situācija valstī ir vēl trakāka kā tad , kad Zatlers atsauca jau vienu noziedznieku valdību !

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: