Livonijas ordeņa pilī notika svinīgs pasākums, kas iezīmē Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 3. kārtas sākšanu.

Apskati fotogrāfijas!

Pasākumā pašvaldības SIA "Ūdeka" valdes priekšsēdētājs Edgars Daugelis parakstīja līgumu ar Vides ministriju par projekta īstenošanu.

Līguma parakstīšana juridiski apstiprina to, ka Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 3.kārtai ir piešķirts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums, līdz ar to var sākties projekta ieviešana.

Pasākumā piedalījās vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), ministrijas valsts sekretāra vietniece Investīciju departamenta direktore Vija Gēme, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") , kā arī citi pilsētas domes vadības pārstāvji un pašvaldības SIA "Ūdeka" vadība.

Jau ziņots, ka Daugelis parakstīja pirmos būvdarbu līgumus projekta 3.kārtā - ar SIA "Ostas celtnieks" un pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" par ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbiem Ventspilī šogad un nākamgad. Daugelis parakstīja līgumu ar personu grupu "Lakalme/Aqua-Brambis" par būvuzraudzības pakalpojumiem visiem projekta 3.kārtas būvdarbiem.

Būvdarbus projekta 3.kārtā vairākos objektos plānots sākt jau šomēnes.

Ventspils ūdenssaimniecības attīstības projekta 3.kārtu paredzēts īstenot līdz 2012.gada beigām.

Projekta gaitā pieaugs to ventspilnieku skaits, kuriem būs iespēja saņemt kvalitatīvu, Eiropas Savienības standartiem atbilstošu dzeramo ūdeni, kā arī izmantot iespēju kanalizāciju novadīt centralizētā pilsētas tīklā, nepiesārņojot vidi.

Projekta īstenošanas rezultātā centralizēti ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi būs pieejami aptuveni 93% ventspilnieku (pašreiz centralizēti ūdensapgādes pakalpojumi ir pieejami 91%, bet kanalizācijas pakalpojumi - 89% iedzīvotāju).

Jaunu tīklu izbūve un tīklu pieslēgumu nodrošināšana ventspilniekiem plānota arī divos infrastruktūras attīstības projektos, kurus šogad plāno sākt pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde" un Ventspils brīvostas pārvalde. Šo projektu īstenošanas rezultātā pēc 2014.gada centralizēti ūdensapgādes pakalpojumi būs pieejami 94,3% ventspilnieku, un tas būs viens no augstākajiem rādītājiem Latvijā.

Šis pieaugums tiks sasniegts, jo plānota jaunu ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve pilsētas privātmāju rajonos Gāliņciemā, Kurpniekciemā, Žāžciemā, Krēķciemā, Čikstiņciemā, Jāņciemā, un Zaķciemā.

Projekta ietvaros plānota arī ūdensvada tīklu rekonstrukcija, lai samazinātu ūdens zudumus, kā arī sadzīves kanalizācijas tīklu rekonstrukcija, - lai novērstu gruntsūdeņu ieplūdi kanalizācijas sistēmā un notekūdeņu noplūdi gruntsūdeņos pa bojātiem cauruļvadiem.

Projektā kopumā paredzēta maģistrālo ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un jaunu tīklu izbūve gandrīz 38 km garumā, kā arī maģistrālo tīklu atzaru izbūve uz privātīpašumiem 11 km garumā.

Kopējās izmaksas projekta 3.kārtai plānotas 10,3 miljonu latu apmērā (ar PVN). No Eiropas Savienības Kohēzijas fonda piesaistīti 7 miljoni latu, savukārt pārējos līdzekļus nodrošinās pašvaldības SIA "Ūdeka" - finansējot pievienotās vērtības nodokļa nomaksu un piesaistot ilgtermiņa kredītu projekta līdzfinansēšanai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: