Marta beigās komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā Bucher Municipal nodeva ekspluatācijā piebūvi aptuveni 3000 m2 platībā ražošanas paplašināšanai. 15 darbības gadu laikā Ventspilī Šveices koncerna Bucher Industries meitasuzņēmums, kas Ventspils brīvostas teritorijā ražo ielu uzkopšanas, sniega un atkritumu savākšanas mašīnas, nav apstājies savā attīstībā.

Marta pēdējās dienās uzņēmumā Bucher Municipal Ganību ielā 105 nodeva ekspluatācijā aptuveni 3000 m2 lielu ražošanas ēkas piebūvi. Pašlaik tiek būvēta noliktavas preču pieņemšanas nojume 450 m2 platībā, un aptuveni pēc mēneša plānots to nodot ekspluatācijā. Noliktavas nojume tiek izbūvēta šī paša projekta ietvaros, 2. kārtā. Šī ir vēl viena būtiska daļa no kopējā projekta apjoma. Par visa projekta pabeigšanu varēs runāt rudenī, kad būs pabeigtas pārējās ieplānotās ēkas un teritorijas izmaiņas, stāsta apsaimniekošanas vadītājs un būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs.

Iepriekšējā gada laikā šī paša projekta ietvaros uzbūvēti atklātā tipa laukumi gatavās produkcijas glabāšanai un uzbūvēto mašīnu testēšanai. Mašīnu testēšanai uzbūvēts laukums ar betonēto segumu 5200 m2 platībā. Noliktavas vajadzībām izbūvēts bruģēts laukums aptuveni 1700 m2 platībā. Savukārt vienā no esošajiem cehiem pašlaik notiek speciālas zonas izbūve, kurā tiks uzstādīta unikāla gatavo mašīnu testēšanas iekārta. Komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā pašreizējā paplašinājuma finansējums aptuveni 3 miljonu eiro apmērā piesaistīts no kompānijas pašas līdzekļiem.

Lēmumu par kārtējo paplašināšanos uzņēmuma vadība pieņēma, lai varētu optimālāk izvietot ražošanas līnijas, kā arī tāpēc, lai varētu izvietot testēšanas iekārtas, izveidot priekšmontāžas zonu, sagatavoties potenciālajiem jaunajiem projektiem un produktiem, skaidro Bucher Municipal vadītājs Mikus Brakan­skis. Visas montēšanas līnijas tagad ir izvietotas cita aiz citas. Savukārt uz jauno piebūvi tiek pārcelti citi ražošanas iecirkņi – metināšana un visa metālapstrāde. Neapturot ražošanu, jaunajā piebūvē tagad tiek turpināta iekārtu uzstādīšana un materiālu izvietošana. Metināšanas iecirknī uzstādīts viens robots un tiek plānota otra robota iegāde. Pirms metināšanas iecirkņa atrodas metālapstrādes cehs, kurā notiek materiālu griešana, virpošana, frēzēšana, urbšana un citi darbi.

Jaunā piebūve aprīkota ar mūsdienīgu un enerģiju taupošu LED apgaismojuma sistēmu, mūsdienīgu apkures sistēmu un, kas pats svarīgākais, modernu metināšanas dūmu nosūces sistēmu, kura attīra gaisu no kaitīgajām putekļu daļiņām, kas veidojas metināšanas procesā. Rezultātā gaisa kvalitāte jaunajā ražošanas korpusā ievērojami pārsniedz valstī noteiktos standartus, stāsta Grīnbergs. Jaunajā piebūvē paplašināta biroja zona 2. stāvā un piebūvēts 3. stāvs, kurā atrodas telpas apmācībām un darbsemināriem. Līdz ar to arī administrācijas darbinieki ir nodrošināti ar ērtiem darba apstākļiem. Drīzumā tiks paplašināta ģērbtuve ražošanas zonas darbiniekiem.

Kopš Šveices koncerna Bucher Industries meitasuzņēmuma – SIA Bucher Municipal – atvēršanas Ventspilī 2005. gadā (toreiz uzņēmumu sauca Bucher Schoerling Baltic) tas vēl joprojām nemitīgi attīstās un paplašinās. Vairāk nekā 10 gadu komunālo mašīnu ražotne atrodas Ganību ielā 105, un visus šos gadus tā arvien paplašina savas robežas. Aizvadīto gadu laikā ražošana pieaugusi vairāk nekā pieckārt! 2007. gadā pirmais komunālo mašīnu atsevišķu detaļu montēšanas komplekss Ganību ielā ietilpa 3000 m2, bet tagad ielu uzkopšanas mašīnu ražošana zem viena jumta aizņem aptuveni 16 200 m2. Kopš 2015. gada rūpnīcā Ventspilī tiek veikta vairāku modeļu ielu uzkopšanas, sniega savākšanas un atkritumu savākšanas mašīnu pilna cikla montāža.

Būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs strādā uzņēmumā nepilnus četrus gadus, un pa šo laiku nodoti ekspluatācijā vairāki objekti. 2015. gada vidū ekspluatācijā tika nodota ražotnes piebūve aptuveni 3000 m2 platībā, bet tā paša gada beigās uzbūvēta neliela noliktava 450 m2 platībā. 2017. gadā uzbūvēta vēl viena noliktava aptuveni 1000 m2 platībā, bet nākamā gada pavasarī uzsāka pašreizējo projektu ar gatavās produkcijas un testēšanas zonas paplašināšanas, kā arī piebūves celtniecību, stāsta Grīnbergs. Iepriekš vairākus gadus - līdz 2015. gadam ieskaitot - būvniecības projektu koordinēšanu uzņēmumā veica cits projektu vadītājs Aivars Černuho.

Uzņēmuma Bucher Municipal attīstība pēdējos gados saistīta ar to, ka uz Ventspili pārceltas visas montāžas līnijas no māteskompānijas Šveicē, kā arī dažas montāžas līnijas no Anglijas ražotnes, tāpat arī paralēli tiek apgūta jaunu komunālo mašīnu modeļu ražošana. Patlaban rūpnīcā strādā aptuveni 350 darbinieku. Bucher Municipal jau vairākos paplašināšanas projektos sadarbojas ar būvniecības projektu vadības kompāniju Northproject un arhitektu biroju ER3, pastāstīja Andris Grīnbergs.

Apsaimniekošanas vadītājs un būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs strādā uzņēmumā Bucher Municipal kopš 2015. gada jūnija. Kopš tā laika rūpnīcas ražošanas platības pieaugušas divkārt, bet nodarbināto skaits uzņēmumā – vairāk nekā par 100 darbiniekiem.

Jaunajā piebūvē tagad ir izvietots metināšanas iecirknis…

kā arī visa metālapstrāde, ieskaitot virpošanas un frēzēšanas darba vietas.

Jaunais atklātais laukums sadalīts divās zonās: daļa ar bruģakmens segumu paredzēta gatavās produkcijas un materiālu izvietošanai, bet betonētā laukuma daļa – jauno uzbūvēto mašīnu testēšanai.

Mūsdienīgas iekārtas, kas nodrošina atbilstošu gaisa kvalitāti jaunajā metināšanas cehā.

Lasi vēl

Komentāri (17)

 • -7
  jaanism 09.04.2019, 01:39:13

  Pag, pag, pag, kāpēc nekas nav minēts par lielo darbinieku atlaišanu vairākus mēnešus atpakaļ? Tur aizsūtīja mājās trīsciparu skaitli. Un iemesls kas bija aiz tā? Kā vienmēr raksti par Ventspilī notiekošo ir kā tādā Padomijā. Viss ir zašibis, viss ir superlabi, attīstība afigeķ, piķis birst griezdamies - realitāte, fakti, objektivitāte zero.

 • -2
  qwerty 09.04.2019, 08:49:00

  Gluži trīsciparu nebija, bet pāris desmiti saņēma ,,jauku Ziemassvētku dāvanu''. Veids,kā notika atlaišana,gluži kā represiju gados.Sēž trīs un spriež,kaut papīri sen sagatavoti.Vēl septembrī,kopsapulcē skaļi pateica ,ka neviens netiks atlaists. Tas ir kapitālisms,bet viņiem izdevīgi.Tagad ņem jaunus un tiem nav jāmaksā tik cik atlaistajiem.

 • -8
  cits kurzemnieks 09.04.2019, 04:51:58

  Tas metinātājs uz bildes diezgan apmierināts izskatās.Nez cik ta saņem?

 • 0
  Pipars 09.04.2019, 07:40:55

  Tā runā ka pirms jaunā gada šis kantoris esot atlaidis kādu bariņu darbinieku.
  Tagad atkal meklējot strādniekus.
  Interesanta kadru politika,atlaiž un pec pāris mēnešiem atkal meklē.!

 • 0
  yolo 09.04.2019, 09:10:43

  Acīmredzami tam kantorim ir dziļi pie pakaļas savi darbinieki. Kā arī plānošana un uzņēmuma vadīšana no malas izskatās gaužām bēdīga. Kad vajag, ņem darbā, kad nevajag- met ārā.. kamēr ir muļķi kas atļauj sevi tā mētāt, buheram labi, jo var izmantot to, ka citur cilvēkiem nav kur strādāt. Būtu spēcīga arodbiedrība, iespējams kaut kas ietu uz labo pusi un katru reizi, kad “nav pasūtījuma” nemestu ārā savus darbiniekus

 • 0
  Martins xxx 10.04.2019, 18:25:04

  Bušers nav vienīgais, kas piekopj tādu politiku.

 • -4
  Kurzemnieks 09.04.2019, 10:49:02

  Tieši tā - normāla arodbiedrība nav un tad brīnās ka kapitālisti met ārā strādnieku kad vien ienāk prātā.

 • 0
  Merkakits 09.04.2019, 13:17:29

  Man arī viens paziņa tur strādāja,pa ārzemēm komandējumos brauca,uzņēmums viņā ieguldīja. Taču decembrī pasauca uz kantori,lika parakstīt papīrus un viss. Nē, vēl samaksāja par decembri ,par janvāri un neizmantoto atvaļinājumu. It kā jau pēc likuma viss korekti,bet neredzu loģiku , jo ja šis darbinieks atsauktos uz marta sludinājumu ,tad Bucher ietaupīja tikai februāra algā. Pekstiņi gatavie.

 • -4
  Mortīcija 09.04.2019, 14:37:48

  "Mosties, mosties reiz, svabadais gars,
  Celies un salauzi kalpības spaidus,
  Atpestī cietējus, klusini vaidus –
  Mosties reiz, brīvības cēlajais gars!

  Tumšos varmākas zemē triec,
  Svētos liekuļus garīdzniekus,
  Kuri melš krāpdami debesu niekus.
  Ticības māņus pie malas liec.

  Zemē kungus, kas lepnībā sēž,
  Šķērdībā putina miljonu sviedrus!
  Zemē kundzības draugus un biedrus,
  Kas savus brāļus spaida un plēš!"

  (Ed.Veidebaums)

  Citātu kartotēka: http://tikainesakinevienam.lv/4387/

 • -11
  Kurzemnieks 09.04.2019, 15:26:19

  "Ar dumpiniekiem vajag rīkoties kā ar trakiem suņiem."
  Kurzemnieks

 • 0
  Boobs777 09.04.2019, 16:43:25

  Ja bucher ir stipra firma attīstās iekartu ziņa ļoti labi, bet negrib maksat attiecīgu atalgojumu, sasola nezin ko bet beigas neka, manai paziņai uz papira ir 950€ man 2017 gada bij uz papira 860€ 2018 pacela 920€ uz rokas pat 700€ nbija prēmijas nogrieza piemaksas nogrieza, bet pacelt algu nevar atļauties,līdz ar to aizgaju prom uz citu firmu un esmu ļoti ļoti apmierināts. Gan jau tie.kas dzīļak dupsi sež ir ok un kas hujari cauram dienam overus. Vienkārši nenovērtē darba spēku.

 • -14
  cits kurzemnieks 09.04.2019, 16:49:30

  Ja jau tik slikti tur ir,tad kāpēc tas metinātājs apmierināti smaida?

 • 0
  Pipars 09.04.2019, 18:32:50

  Tas ir savādi ,ka tik lielā uzņēmumā nav spēcīgas arodbiedrības.

 • 0
  AN 09.04.2019, 19:46:47

  ''Bucher Municipal vadītājs Mikus Brakan­skis''

  Vai viņš ir tik izcils vadītājs, ka viņu ņem daudzās VeA gala/valsts pārbaudījumu komisijās?

 • 0
  Boobs777 09.04.2019, 19:52:56

  Cits kurzemnieks. Tas tik ir uz foto apmierināts:-D

 • -11
  cits kurzemnieks 09.04.2019, 20:00:36

  Nē,Boobs,tas metinātājs tik tiešām ir apmierināts ar darbu SIA Bucher Municipal.To viņš man nupat pats apliecināja pa telefonu.
  Kārtējais muļķību iplatītājs jūs esat šeit,forumā.

 • -13
  Kurzemnieks 09.04.2019, 22:01:47

  "Ar dumpiniekiem vajag rīkoties kā ar trakiem suņiem. Tāpat kā ar varnešiem, kas izraisa dumpjus ar savu rīcību "

  Kurzemnieks

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: