Valsts izglītības satura centrs un Zaļā josta izsludinājuši izaicinājumu skolēniem Atkritumiem NĒ.

Izaicinājuma laikā skolēnu komandām (katrā līdz 10 dalībniekiem) mēneša laikā būs jāmaina savi un savas ģimenes ikdienas paradumi, cenšoties maksimāli samazināt radīto atkritumu apjomu. Izaicinājums balstīts uz bezatkritumu dzīvesveida filozofiju, aktualizējot dažādus veidus, kā dzīvot videi draudzīgāk, samazinot patērēto resursu apjomu un radīto atkritumu daudzumu.

Izaicinājums Atkritumiem NĒ ir unikāls projekts, kas balstās uz bezatkritumu (zero waste) dzīvesveida filozofijas pamatprincipiem. Tā laikā dalībnieki iepazīsies ar dažādiem iepakojuma atkritumu veidiem, to ietekmi uz vidi, un izstrādās individuālus plānus radītā atkritumu apjoma samazināšanai.

Izstrādātie priekš­likumi tiks ieviesti dzīvē un testēti, novērtējot to lietderību. Izaicinājuma noslēgumā dalībnieki sagatavos videoietei­kumus ar secinājumiem, labā­kajiem priekšlikumiem un inte­resantākajiem atklājumiem, kā samazināt radīto atkritumu daudzumu ģimenē.

Komandas no Latvijas izglītības iestādēm izaicinājumam var pieteikties līdz 15. oktobrim. Pieteikšanās iespēja kā arī turpmākā praktiskā darbošanās un metodiskie materiāli atrodami interneta vietnē www.tirailatvijai.lv.

Ikdienā uzņēmums Zaļā josta strādā ar dažādām sabiedrības grupām, skaidrojot katra cilvēka ieguldījumu tīras vides veidošanā, mācot pareizi šķirot atkritumus un organizējot efektīvu otrreizējo izejvielu pārstrādi.

Tomēr daudz nozīmīgāk, kā uzskata Zaļās jostas pārstāvji, ir skaidrot veidus, kā neradīt atkritumus nemaz, un motivēt iedzīvotājus iespēju robežās samazināt sevis radīto slodzi videi. Zaļās jostas pārstāve Laima Kubliņa uzskata, ka, izaicinot skolēnus mēneša laikā mainīt savus ikdienas paradumus, tiks sperts nozīmīgs solis sabiedrības ieradumu maiņai ilgtermiņā.

Izaicinājumu organizē Valsts izglītības satura centrs un Zaļā josta ar beziepakojuma veikalu Burka, Turza, Zemes draugs, Ber un Sver, Ieber.lv atbalstu.

Projekts: Dzīves vides nospiedumi vakar, šodien, rīt.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    g11 15.09.2019, 09:44:23

    Patiesi apsveicams pasākums! Domāt citādi, plānot citādi, rīkoties atbilstoši jaunam laikmetam. Šis darbs būtu jādara plašāk: iesaistot dažādu paaudžu cilvēkus.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: