Pagājušajā nedēļā Pilsētas attīstības komisijā un Tūrisma komisijā izskatīja jautājumu par nepieciešamajiem infrastruktūras un pakalpojumu uzlabojumiem Ventspils Zilā karoga pludmalē.

Šajā vasarā Tūrisma informācijas centrs veica pludmales apmeklētāju un to uzņēmēju, kuru bizness ir cieši saistīts ar pakalpojumu sniegšanu pludmalē, aptauju. No vairāk kā trīsdesmit iesniegtajiem priekšlikumiem Pilsētas attīstības komisija atbalstīja ap desmit.

Ventspils pludmalē strauji audzis pieprasījums pēc veloturētājiem, to skaitu nepieciešams būtiski papildināt. Savukārt zonā pie Dienvidu mola plānots uzstādīt ierīces ielu vingrotāju treniņiem.

Vairāki uzlabojumi nepieciešami sērfotāju zonā. Sērfotāju ērtībai jāuzliek vēja virziena rādītājs, nepieciešama pārģērbšanās kabīne un duša. Ņemot vērā, ka sērfošanas sezona sākas ātrāk un beidzas vēlāk nekā pludmales sezona, jāpārskata tualetes izvietošanas laiks. Turpmāk šajā zonā tā varētu tikt izvietota no maija sākuma līdz septembra beigām. Lai izvairītos no negadījumiem, kas var rasties sērfotāju un kaitbordistu sadursmē ar peldētājiem, tiks izvietotas brīdinājuma zīmes.

Ventspils pludmales labiekārtojumu būtu ieteicams papildināt ar sanitāro mezglu cilvēkiem ratiņkrēslā un taktilajām kartēm cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tā kā daudzi ceļotāji ierodas Ventspilī ar saviem četrkājainajiem draugiem un vēlas ar viņiem kopā atpūsties, pludmalē tiks norādīta vieta atpūtai un pastaigām ar suņiem. Lai veicinātu Ventspils Zilā karoga pludmales atpazīstamību, komisija atbalstīja ierosinājumu par vides dizaina objektu izvietošanu pludmalē un uz Piedzīvojumu parka kalna.

Lai attīstītu daudzveidīgu un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu atpūtniekiem, Ventspils pašvaldība šogad pirmo gadu rīkoja konkursu Tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu līdzfinansēšanas konkurss, kurā varēja saņemt pašvaldības finansiālu atbalstu (līdz 2000 EUR) pakalpojumu sniegšanas infrastruktūras sakārtošanai un uzlabošanai. Komisijā tika izteikts ierosinājums paplašināt atbalsta saņemšanas iespējas, iekļaujot arī vasaras āra kafejnīcu augstas kvalitātes labiekārtojuma izveidi, kā arī aktīvās atpūtas un cita veida inventāra nomas punktu izveidošanu u.tml.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: