Rīt Latvijā gaidāma ļoti stipra vētra, kuras laikā Liepājas pusē rīta stundās vēja ātrums var sasniegt 30 metrus sekundē (m/s), vēsta Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijā šodien pēcpusdienā un vakarā ziemeļu, ziemeļrietumu vējš piekrastes rajonos brāzmās sasniegs vētras spēku, pūšot ar ātrumu 20 līdz 22 m/s, taču tas būs saistīts ar pavisam citu ciklonu un nakts sākumā šī vētra pierims, prognozē sinoptiķi.

Savukārt nakts otrajā pusē jau tuvosies ciklons un vējš iegriezīsies sākumā no dienvidaustrumu, pēc tam rietumu, ziemeļrietumu puses un strauji pieņemsies spēkā - no rīta Kurzemes piekrastē vēja brāzmas sasniegs ātrumu 25 līdz 30 m/s, dienā rietumu, ziemeļrietumu vējš Kurzemē, Zemgalē un Latgalē brāzmās sasniegs ātrumu 20 līdz 24 m/s, bet piekrastes rajonos 25 līdz 28 m/s.

Piektdien pēcpusdienā, ciklonam atkāpjoties vēl tālāk uz austrumiem, stipra vētra gaidāma arī Rīgā, kad ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniegs ātrumu 25 līdz 28 m/s.

Vismazāk vētra skars Vidzemes ziemeļu rajonus.

Ciklons atnesīs ne tikai ļoti stipru vētru, bet arī sniegu - nakts otrajā pusē, sākot no jūras piekrastes, sniegs un slapjš sniegs gaidāms Kurzemē, dienas laikā šī nokrišņu zona virzīsies uz austrumiem. Vietām arī putinās ar redzamības pasliktināšanos līdz 500-1000 metriem. Rīgā sniega mākoņu zona gaidāma tieši rīta stundās, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem, jo ceļi būs slideni.

Gaidāma arī ūdens līmeņa paaugstināšanās piekrastes rajonos - Rīgas līča dienvidu daļā rīt dienā ūdens līmenis varētu sasniegt viena metra atzīmi.

Kā norāda sinoptiķi, ciklons vēl tikai pašreiz veidojas, tādēļ ļoti grūti ir precīzi aprēķināt tā trajektoriju, no kā ir atkarīgi arī reģioni, kurus visvairāk skars vēja brāzmas. Ja ciklona centrs atradīsies vairāk uz ziemeļiem, piemēram, virs Igaunijas ziemeļu rajoniem, stipras vēja brāzmas skars gandrīz visu Latviju, taču, ja tā trajektorija virzīsies vairāk uz dienvidiem, tad maksimālo vēju zona skars Lietuvu, bet Latvijā vētra tikpat kā netiks novērota.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: