Aizvadītajās dienās arī Ventspilī termometra stabiņš noslīdējis zem 0ºC, tāpēc ir īstais laiks, lai iedzīvotājiem atgādinātu par ūdensvadu siltumizolāciju.

Kaut nedēļas nogalē jau atkal sola šai gada sezonai neierasti siltu laiku, tomēr, kā liecina pašvaldības SIAŪDEKA pieredze, tieši savlaicīgi atgādinājumi par īpašumu apsekošanu un uzmanības pievēršana siltumizolācijas problēmu sakārtošanai palīdz izvairīties no nepatīkamām situācijām vēlāk.

Par pilsētas maģistrālo ūdensvadu gatavību ziemai atbildŪDEKA, bet par caurulēm, kas atrodas aiz uzņēmuma atbildības robežas vai ēku iekštelpās, atbildīgi ir ēku īpašnieki vai namu apsaimniekotāji, un, kā liecina statistika, tieši tur arī visbiežāk veidojas aizsalumi.

Lai no aizsalumiem izvairītos, jau tagad vēlams apsekot māju iekštelpas – pagrabus, bēniņus, kāpņu telpas un pārliecināties, ka šajās telpās neveidojas caurvējš no vaļā atstātām lūkām, logiem un durvīm. Ja ūdensvada caurules nav siltinātas, tad pie lieliem mīnusiem tās var aizsalt ne tikai zemē, bet arī neapdzīvotās un nekurinātās iekštelpās. Ja arī caurules ir siltinātas un esat droši, ka nav, par ko satraukties, ŪDEKA iesaka tomēr veikt regulāras pārbaudes, lai pārliecinātos, ka cauruļu siltumizolācija nav bojāta un aizvērtie logi un lūkas nav atkal vaļā.

Savukārt iedzīvotājiem, kas veic vai plāno jaunu cauruļvadu izbūvi vai esošo rekonstrukciju, jāņem vērā, ka ūdensvada un kanalizācijas caurules mājas teritorijā jāiebūvē, ievērojot tehniskās specifikācijas noteikumus, ierokot tās pietiekami dziļi. Tas ļaus nodrošināties pret cauruļu aizsalšanu, jo liela sala laikā zeme un arī tajā esošās caurules var sasalt pat vairāk nekā 1 m dziļumā. Ja caurules nav iespējams ierakt pietiekami dziļi, tās obligāti nepieciešams siltināt.

Kā viena no metodēm, kas var palīdzēt liela sala laikā pasargāt caurules no to aizsalšanas, ir neliela daudzuma nepārtrauktas ūdens plūsmas nodrošināšana. Šāda metode lieti noder, jo ilgstoša un liela sala laikā aukstums ar laiku tiek cauri arī siltumizolācijas materiālam.

Ja caurulē tiek nodrošināta nepārtraukta ūdens plūsma, tajā esošais ūdens neatdziest un nepārvēršas ledū. Protams, jaunākās būvniecības metodes ļauj ierīkot arī ūdensvadu cauruļu apsildi, bet tas ne visiem iedzīvotājiem ir pa kabatai. Toties par kubikmetru ūdens jāmaksā vien nedaudz vairāk par latu. Turklāt tas būs arī daudz lētāk, kā izmaksas par aizsalušu cauruļu likvidēšanu un neērtībām, kas ūdens padeves pārtraukuma dēļ var rasties.

Ko darīt, ja konstatēts aizsalums

  • Vislabāk ir lūgt ŪDEKAS palīdzību, zvanot uz dispečerdienestu pa tālruni 63661115 vai rakstot uzdispeceri.udeka@ventspils.gov.lv. Tieši šādam mērķim – aizsalušo cauruļu atkausēšanai – šī gada sākumāŪDEKA iegādājās speciālu tehniku.

  • Ja ar aizsalumu esat nolēmuši tikt galā pašu spēkiem, tad atkarībā no caurules materiāla var mēģināt sasalumu atkausēt ar karstu ūdeni, smiltīm, fēnu vai sildītāju ar novirzītu gaisa plūsmu.

Ko nekādā gadījumā nedarīt, ja aizsalušas caurules

  • Ja caurules aizsalušas, to atkausēšanai nekādā gadījumā nedrīkst izmantot atklātu liesmu. Īpaši svarīgi tas ir, ja caurules ir no plastmasas vai izolētas ar ugunsnedrošiem materiāliem.

Parūpēsimies jau laikus par cauruļvadu sagatavošanu ziemas sezonai!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: