Tēma: Kultūra

 • Tapusi grāmata par Latvijas kultūrtelpu 0

  Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) izdevusi arhitekta Jāņa Dripes grāmatu “KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”. Grāmata ir bagātīgi ilustrēts un apliecinošs vēstījums par arhitektoniski veiksmīgām un nozīmīgām kultūras būvēm un projektiem visos Latvijas novados.

 • Brīvostas pārvalde slēgs 18 reklāmas līgumus ar kultūras un sporta organizācijām 0

  Jau ceturto gadu pēc kārtas Ventspils brīvostas pārvalde izsludina projektu konkursus par Ventspils brīvostas pārvaldes reklāmu kultūras pasākumos un sporta sacensībās un pasākumos. Pēc konkursa pieteikumu izvērtēšanas Ventspils brīvostas pārvalde nolēmusi 2024. gadā slēgt reklāmas līgumus ar sešām kultūras un 12 sporta organizācijām.

 • Izsludina kultūras projektu konkursa I kārtu 0

  Kultūras centrs izsludina Ventspils valstspilsētas pašvaldības Kultūras projektu konkursa 2024. gada I kārtu. Konkursa mērķis ir veicināt pilsētai nozīmīgus kultūras projektus un atpazīstamību, kas sekmē visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību, kultūrizglītību un kultūras mantojuma saglabāšanu, vienlaikus paplašinot kultūras produktu piedāvājumu Ventspils iedzīvotājiem.

 • Intervija ar Māru Vīgerti. Saklausīt un atsaukties senču klauvējieniem 0

  Šis gads Latvijā ir pasludināts par Lībiešu mantojuma gadu. Kad, paveroties apkārt vai ielūkojoties savā sarežģītajā sakņu tīklojumā, ir iespēja saskatīt un godināt lībisko mantojumu. Kā apgalvo ventspilniece, Lībiešu institūta projektu vadītāja asistente MĀRA VĪGERTE, lībietis sēd vismaz katrā otrajā latvietī.

 • Notiks starptautiskais nacionālo kultūru festivāls ''Ventspils vainags'' 4

  Ventspils atkal griezīsies festivāla ''Ventspils vainags'' daudznacionālajā dejā, kas norisināsies no līdz 30. aprīlim ar šī gada tēmu ''Manas tautas zieds''. Festivāla atklāšana notiks 29. aprīlī plkst. 15 Pārventas bibliotēkā, savukārt, galvenās festivāla norises notiks 30. aprīlī plkst. 15 teātra namā ''Jūras vārti''.

 • Novadā kultūrai uzlikta politcenzūra 12

  Novada kultūras dzīvē jaunas vēsmas – turpmāk ikviena afiša, sociālo tīklu ieraksts vai cita veida publisks ziņojums jāsaskaņo ar priekšniecību. Jautājumu aktualizējis vicemērs Andis Zariņš.

 • Krustugunīs mazākumtautību kultūra 6

  Pērn pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā sarežģītā situācijā nonāca kultūras dzīves veidotāji Latvijā, liekot uzdot neērto jautājumu, vai krievvalodīgajai auditorijai mērķēti pasākumi, kuros izskan priekšnesumi svešvalodā, neaizskar kādas sabiedrības daļas jūtas.