Tēma: Mājdzīvnieki

 • Kaimiņi pārdzīvo par suņa likteni 1

  Vasarnīcu īpašnieki kooperatīvā Kīmiķis Krievlaukos satraukušies par kāda suņa likteni, kuru saimnieki, pārdodot māju, atstājuši pagalmā. Redakcija kopā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) noskaidroja situāciju.

 • Ventspilī atceļ ikgadējo mājas dzīvnieku turēšanas nodevu 0

  Ņemot vērā, ka Ventspils pilsētas domes 2012. gada 3. februāra saistošie noteikumi Nr.6 “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ventspils pilsētā” izdošanas tiesiskajā pamatojumā ir atsauce uz spēku zaudējušo likumu “Par pašvaldībām”, tad, pamatojoties uz Pašvaldību likuma pārejas noteikumu 6. punktu, Ventspils valstspilsētas dome apstiprināja jaunus saistošos noteikumus “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ventspils valstspilsētas pašvaldībā”.

 • Sākusies roņu mazuļu "sezona" 1

  Tūjas pludmalē konstatēts šogad pirmais roņu mazulis, kas liecina par roņu mazuļu "sezonas" sākšanos Latvijas piekrastē, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

 • Kaķēns sadraudzējies ar ugunsdzēsējiem 0

  Kaķēns, kuru ugunsdzēsēji glābēji atrada degušu zaru kaudzē, ir labi iedzīvojies un iejuties savās jaunajās mājās – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ventspils daļā.

 • Turpmāk mājdzīvniekus varēs reģistrēt tikai pie veterinārārstiem 0

  Stājušies spēkā grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz, ka turpmāk mājdzīvnieka pirmreizēju reģistrāciju varēs veikt tikai pie veterinārārsta. Saeimas Preses dienests informējis, ka šādas likuma izmaiņas veiktas, lai uzlabotu mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtību.

 • Apmeklējot 10. laipu turpmāk suņiem jābūt pie pavadas 1

  Ventspils ir draudzīga suņiem, tādēļ dodoties pastaigās, saimniekiem īpaši svarīga ir drošības sajūta, draudzība un brīvā laika pavadīšana ar mīluli, tādēļ pastaigājoties pa 10. laipu, turpmāk suņiem ir jābūt pie pavadas.

 • Vilku uzbrukumu skaits nemazinās 7

  Kopš gada sākuma Valsts meža dienests ir saņēmis 11 ziņojumus par vilku uzbrukumiem, tajos cietuši gan mājlopi, gan mājdzīvnieki. Dzīvnieku īpašniekus aicina aktīvāk ziņot par vilku uzbrukumiem.

 • Pastaigas laikā vilks nogalina suni 19

  Žurnāla ''Medība'' redakcija saņēma vēstuli no Linas Semjonovas ar lūgumu to publicēt. Notikumi ar viņas ģimenes mīluli risinājās Staldzenes meža teritorijā 8. maijā.

 • Piedzimšanas brīnums dubultā 0

  Naktī uz 4. maiju Popes pilskalna zirgu stallī Dūdiņai un Gaultjēram piedzima dvīņi. Zirdzinieku pasaulē tas ir rets notikums – pilns prieka un arī rūpju.

 • Maksājumus par mājdzīvnieku pieņem tikai internetbankā 9

  Ņemot vērā Ministru kabineta izsludinātos ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību, līdz 2021.gada 7.februārim Ventspils pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” iedzīvotājus klātienē nepieņem, tomēr pakalpojumus turpinās nodrošināt attālināti.

 • PVD aicina iedzīvotājus vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu 4

  Lai gan Latvijā pēdējo gadu laikā nav konstatēts neviens trakumsērgas gadījums dzīvniekiem, ņemot vērā trakumsērgas izplatību kaimiņvalstīs, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina iedzīvotājus regulāri veikt mājdzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu.

 • Nekārtība suņu pastaigu laukumā (VIDEO) 16

  Sociālajā vietnē Facebook kāda ventspilniece ievietojusi foto un videomateriālus par to, kādā stāvoklī ir suņu pastaigas laukums Saules ielā. Sieviete ir neizpratnē par pastaigu laukumā atrastajiem stikliem un citiem atkritumiem, kuru dēļ savainojumus guvis viņas suns.