Brašovā (Rumānija) risinājās Eiropas junioru kausa izcīņas finālsacensības šorttrekā, kurās no mūsu sportistiem startēja tikai Roberto Puķītis.

Pirmajā distancē – 1500 metros – Puķītis iekļuva finālā, kurā izcīnīja trešo vietu, piekāpjoties tikai saviem sīvākajiem sāncenšiem – vācietim Kristofam Šūbertam un ungāram Ksabam Burjanam. Savukārt 500 metru slidojumos Roberto nācās apstāties jau pusfinālā, kopvērtējumā iegūstot piekto vietu. Viss izšķīrās pēdējā distancē – 1000 metru –, kurā ventspilniekam vajadzēja finišēt vismaz par vienu pozīciju augstāk nekā polim Vojceham Kaminskim, lai iegūtu bronzas medaļu absolūtajā kopvērtējumā.

Diemžēl tas viņam neizdevās, jo 1000 metru finālā viņš krita un palika ceturtais; polis Kaminskis finišēja trešais, tādu pašu vietu iegūstot arī absolūtajā kopvērtējumā, bet Puķītim nācās palikt uzreiz aiz godalgotā trijnieka. Par absolūto čempionu kļuva vācietis Šūberts, bet otrais palika ungārs Burjans.