Pirmo spēli BBL Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālā aizvadījusi Māra Ļaksas pārstāvētā Barsy komanda, kas viesos ar 67:109 cieta sagrāvi pret lietuviešu Lietkabelis.

Mača liktenis jau faktiski tika izšķirts pirmajā puslaikā, kuru mājinieki uzvarēja 66:24. Tā kā pusfinālā iekļūst komanda, kas uzvarējusi divu spēļu summā, nozīmīga šajā mačā bija ar rezultāta starpība, tāpēc pēc pārtraukuma Kazahstānas kluba pārstāvji centās vismaz sadeldēt savus mīnusus. Tas tomēr tā arī neizdevās – lietuvieši svinēja panākumu ar +42.

Ventspilnieks Māris Ļaksa laukumā bija gandrīz 32 minūtes, kurās guva 14 punktus, pārķēra trīs piespēles un izcīnīja divas atlēkušās bumbas. Ļaksa ir pārliecinoši labākais punktu guvējs savā komandā BBL mačos – vidēji 15,56 spēlē. Māris ir arī rezultatīvākais spēlētājs Kazahstānas čempionātā, ik maču izceļoties ar 22 punktiem.