FK Ventspils futbolisti šovakar UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā Baltkrievijas pilsētā Soļigorskā ar 1:0 pieveica vietējo Shakhtyor - vienīgos vārtus 89. minūtē guva Jevgeņijs Kosmačovs.

Ventspilnieki uz Blatkrieviju devās spēcīgākajā sastāvā, ieskaitot kādu laiku savainojumu ārstējoši Maiklu Tukuru. Starta sastāvā bija iekļauts arī komandas jaunpienācējs Nikolajs Kozačuks, kurš palīdzēja uzbrukumā smailē izvirzītajami Frederiko Martinesam.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, faktiski bez bīstamiem momentiem, bet vienīgo sitienu vārtu četrstūrī veica ventspilnieki – Ritvara Rugina raidījumu ķēra vārtsargs. Otro puslaiku aktīvāk uzsāka FK Ventspils, tiekot gan pie sitieniem no spēles, gan standartsituācijām. Pēc viena no tādām daudz netrūka, lai rezultātu atklātu Martiness, tomēr bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem. Drīz vien pie savas iespēja tika Shakhtyor, bet iznākums bija tieši tāds pats – garām.

Puslaika vidū vairāk uzbruka laukuma saimnieki, bet viesi precīzi nospēlēja aizsardzībā. Pamazām iniciatīvu atkal pārķēra Sergeja Podpalija padotie, tiekot arī pie momentiem (atkal nedaudz nepaveicās Martinesam), taču bumba vārtos negāja.

Ventspilnieki atlika vārtu gūšanu līdz mača priekšpēdējai minūtei. Venstpilnieki ar ātrām piespēlēm izraustīja sāncenšu aizsardzību, Ritvars Rugins nogādāja bumbu Jevgeņijam Kosmačovam, kuram sanāca lielisks sitiens no metriem 20 - bumba lidoja vārtu stūrī!

Atlikušajā laikā mājiniekiem divas reizes bija iespēja izpildīt stūra sitienu, bumba arī trāpīja pa pārliktni, bet rezultāts vairs nemainījās - 1:0 ventspilnieku labā!