BK Ventspils basketbolisti no pirmā izbraukuma Igaunijā atgriezušies ar divām uzvarām, kas ļāvis arī turnīra tabulā pakāpties uz otro vietu.

Pirmajā Igaunijas tūres spēlē ventspilnieki tikās ar sezonu ļoti bāli uzsākušo Tarvas. Pirmajā puslaikā risinājās līdzīga un ļoti rezultatīva cīņa – pēc 20 minūtēm tablo rādīja 42:44 mājinieku labā. Pēc pārtraukuma laukumā atgriezās citādāka Ventspils, kas vispirms jau nozīmēja centīgāku spēli aizsardzībā. Arī par uzbrukumu aizmirsts netika, un Ventspils ātri tika pie desmit punktu pārsvara. Pēc 30 spēles minūtēm viesiem bija +15, bet visā mačā Ginta Fogeļa padotie svinēja uzvaru 88:69.

Ar 21 punktu rezultatīvākais Ventspils spēlētājs bija Artūrs Ausējs, Linards Jaunzems atzīmējās ar 19 punktiem un trim pārķertajām piespēlēm, bet 15 sameta Guntis Sīpoliņš. Mājiniekiem ar divciparu skaitli gūto punktu ailītē atzīmējās divi leģionāri – horvāts Antuns Maričevičs sameta 16, slovēnis Jans Radzevseks izcēlās ar 15.

Jau nākamajā vakarā Ventspili gaidīja nopietnāks pārbaudījums, jo Raplā bija jātiekas ar Avis Utilitas komandu, kas līdz šai spēlei bija zaudējusi tikai reizi. Diemžēl jau mača ievadā ventspilnieki palika mazākumā, jo potītes savainojuma dēļ laukumu klibodams pameta Rodrigo Būmeisters, kurš spēlē vairs neatgriezās. Jāpiebilst, ka uz Igauniju ventspilnieki bija devušies bez Edmunda Elkšņa.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas uguņoja uzbrukumā, bet Ventspils rindās sevišķi izcēlās Miliks Jarbro, kurš trāpīja trīs tālmetienus. Pēc desmit minūtēm ventspilnieki bija vadībā 28:26, bet otrā ceturtdaļa bija krietni vien klusāka un puslaiks noslēdzās neizšķirti 37:37. Arī šajā mačā Ventspils aizvadīja labu otro puslaiku, bet īpaši jāizceļ Jaunzema atmodu. Pirmajā puslaikā uzbrucējs guva vien divus punktus, bet otrajā sameta 20, kas noteikti arī bija viens no visai drošās uzvaras iemesliem.

Uzbrukumā roku pielika arī citi ventspilnieki, kamēr Avis Utilitas vilcēji laiku pa laikam pieklusa. Tas viesiem ļāva turētie 10-12 punktu attālumā un galu galā droši noturēt vēl vienu uzvaru – 87:78. Jarbro maču noslēdza ar 17 punktiem, Ivans Gandija-Rosa guva 16 punktus un pa sešām reizēm piespēlēja un savāca atlēkušās bumbas, bet Ausēja rēķinā šoreiz 11 punkti un septiņas piespēles. Mājinieku pārliecinoši labākais punktu guvējs bija Tailers Čīzijs ar 22 (arī 6 piespēles)

Nākamo spēli Ventspils aizvadīs 28. oktobrī, kad savā laukumā uzņems Tallinna Kalev komandu.