Šā brīža Latvijas labākā šķēpmetēja Madara Palameika kārtējo reizi šosezon kāpj uz goda pjedestāla.

Spānijas Huelvā risinājās Gran Premio de Andalucia sacensības vieglatlētikā. Mūsu Madara Palameika jau ar pirmo metienu sasniedza savu dienas labāko rezultātu 55,63 metri. Otrais mēģinājums Madarai nedaudz tuvāks 54,49 metri, bet nākošie četri mēģinājumi netika ieskaitīti. Sacensību noslēgumā Palameika ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties tikai kubietei Noraidai Bisetai, kura šķēpu raidīja 57,69 metrus tālu. Trešo vietu ieguva ASV vieglatlēte Reičela Jurkoviča – 54,87 metri.

Madara Palameika Ventas Balsij atklāja, ka sacensībās jutusies labi, bet galīgi nojukusi mešanas tehnika. Laiks bija pietiekoši silts, bet pūtis spēcīgs sānu vējš, kas ietekmējis rezultātus. Tā kā Spānijā biju viena pati, tad bija jāiztiek bez trenera palīdzības un padoma, tā Palameika.

Tāpat Madara atzina, ka pēdējie četri metieni nav ieskaitīti, jo apzināti pārkāpusi līniju. Tas tāpēc, ka metieni bijuši aptuveni 55 līdz 56 metru robežās, bet lai uzvarētu vajadzēja šķēpu raidīt tālāk. Tagad jūtos nedaudz nogurusi, bet vēl nezinu vai došos mājās vai uz Čehiju, jo vēl domāju, kur startēt, atklāj Palameika.

Jāpiebilst, ka Madarai nākošajā piektdienā paredzēts izlaidums Ventspils Augstskolā.

Tikmēr Bauskā risinājās LVS kausa otrā posma sacensības vieglatlētikā. Ventspilniekiem un novada sportistiem izdevās iegūta vairākas godalgotas vietas. Sacensības risinājās vakara pusē un nedaudz līņāja lietus, kas noteikti ietekmēja sportistus rezultātus. Pēdējo disciplīnu sākums bija tikai pēc 20.30, kad jau iestājās neliela krēsla. Meiteņu grupā tāllēkšanā ar rezultātu 4,97 metri bronzu ieguva Spars audzēkne Dace Dreimane. Šķēpa mešanā labākā bija ventspilniece Signe Jēkabsone, kura šķēpu raidīja 45,52 metrus tālu. Sieviešu grupā pie trīs godalgām tika sporta skolas Spars audzēknes. Līga Jansone izcīnīja bronzu 1500 metru skrējienā ar rezultātu 4.51,54 minūtes.

Tāllēkšanā pārliecinoši labākā Māra Grīva, kurai padevās 6,22 metrus tāls lēciens. Visinteresantākie notikumi risinājās šķēpa mešanas sacensībās, kur ar rezultātu 46,37 metri uzvarēja Gundega Grīva. Gundega sacensību laikā šķēpu raidīja stabili aptuveni 46 metru robežās, bet tad sīvākā konkurente Katrīna Sirmā, pēdējā metienā uzrādīja identisku rezultātu kā mūsu sportiste.

Tika skatīti sportistu otrs labākais rezultāts, kurš tālāks bija Grīvai. Vīriešu grupā 1500 metru skrējienā pārliecinoši labākais bija novadu BJSS pārstāvis Konstantīns Savčuks, rezultāts 3.56,87 minūtes. Šķēpa mešanā sīvi spēkojās Lauris Jelsmanis un Ansis Brūns, kurš ilgu laika atradās otrajā vietā, bet beigās prata izraut uzvaru. Brūna uzrādītais rezultāts 69, 46, bet Jelsmanim 69,02 metri.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: