"Pafbet" Latvijas-Igaunijas basketbola līgā ar 79:94 zaudējumu Pērnavā nācās samierināties "Ventspils" komandai, uz kuras treneru tiltiņa kapteiņa cepuri bija uzvilcis Artūrs Ausējs. Ventspilnieku rindās pret savu bijušo komandu 17 punktus guva Linards Jaunzems.

Savdabīgos apstākļos savu debiju kā galvenais treneris piedzīvoja "Ventspils" aizsargs Artūrs Ausējs, kurš uzņēmās komandas vadīšanu spēlē Pērnavā. Covid-19 apstākļu dēļ izbraukumā nevarēja doties "Ventspils" treneri Gints Fogels un Andris Gūtmanis, tādējādi Ausējam veicot trenera pienākumus kopā ar komandas ģenrālmenedžeri Ralfu Pleinicu.

Kurzemnieku rindās ar 17 punktiem izcēlās bijušais "Parnu Sadam" spēlētājs Linards Jaunzems, savukārt 16 punktus sakrāja Kristaps Mediss.

"Parnu Sadam", kas šajā sezonā gāzusi visas trīs turnīra tabulas pirmo trīs vietu īpašnieces, ar ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Mihkels Kirvess, bet latviešu aizsargs Andris Misters guva 20 punktus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Sākumsastāvi:
Pērnava: Gilberts, Misters, Valge, Konontsuks, Kirvess.
Ventspils: Tomass, Būmeisters, Jaunzems, Sīpoliņš, Šeļakovs.

Spēles sākums ventspilnieku izpildījumā sanāca visai bikls un Pērnavas komandas spēlētāji pirmo desmit minūšu laikā panāca desmit punktu pārsvaru pēc saspēles vadītāja Sīma Posta precīzā metiena. Pirmās ceturtdaļas noslēgumā divus soda metienus realizēja Kristaps Mediss, tādējādi kurzemniekiem pēc desmit spēlētām minūtēm esot iedzinējos ar 16:27.

Otrās ceturtdaļas sākumā abas komandas veica piešaudi no tālās distances. Līdz septiņu punktu tiesai kurzemniekus pietuvoja Rodrigo Būmeistera trejacis, bet ceturtdaļas vidū pērnavieši pārslēdzās uz spiedienu groza apašā, rezultatīvi darbojoties Mihkelam Kirvesam. Puslaika noslēgumā pa tālmetienam mājinieku labā realizēja Andris Misters un Roberts Valge, liekot uz ģērbtuvēm dzeltenzilajiem doties ar 15 punktu atpalicību - 48:33.

Otrā puslaika ievadā "Pērnavas Osta" panāca 20 punktu pārsvaru pēc Ivo Tāma realizētajiem soda metieniem. Kurzemnieki gan balto karogu izkārt negrasījās, veikli atbildot ar sešiem saviem punktiem. Ar Medisa centību trešajā ceturtdaļā "Ventspils" samazināja starpību līdz deviņiem punktiem, tomēr paša ceturtdaļas izskaņa labāka padevās pērnaviešiem. Alterikam Gilbertam vēl trāpot saržģītu pēdējo sekunžu metienu no laukuma centra. Pirms pēdējām desmit minūtēm - 74:58.

Noslēdzošajā ceturtdaļā vairākas efektīvas darbības, augstā lēcienā bloķējot metienu un gūstot punktus uzbrukumā, veica Deniss Krestiņins. Tomēr citu ventspilnieku izpildījumā līdzvērtīgs ieguldījums nesekoja, tādējādi nespējot būtiski uzbrukt pērnaviešu vadība. Spēlei noslēdzoties ar rezultātu 94:79, "Ventspils" turnīra tabulā bija spiesta ierakstīt savu otro zaudējumu, kamēr pērnavieši pārņēmuši iniciatīvu cīņā par sesto pozīciju.

"Parnu Sadam" - "Ventspils" (27:16, 21:17, 26:25, 20:21)
Pērnava: Kirvess 20 (11 atl.b.), Misters 20, Gilberts 15, Konontsuks 13, Tāms 11, Valge 9, Posts 6, Āvs, Kasks, Lotuss.
Ventspils: Jaunzems 17, Mediss 16, Krestiņins 13, Būmeisters 10 (7 rez.p), Sīpoliņš 8, Tomass 8, Šeļakovs 4, Zotovs 2, Šulcs 1.

"Ventspils" šodien Latvijas - Igaunijas basketbola līgā (LIBL) tiksies ar Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenēto un Mārča Vītola un Ojāra Siliņa pārstāvēto Tallinas "Kalev"/'Cramo" komandu.

Spēle sāksies plkst.18, to tiešraidē translējot tīmekļa vietnē "Delfi.ee".