Uzbekistānas pilsētā Taškentā notiek pasaules čempionāts svarcelšanā, kurā startus aizvadījuši Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un sporta skolas ''Spars'' svarcēlāji Daniela Ivanova un Armands Mežinskis.

Daniela Ivanova startēja svara kategorijā līdz 71 kilogramiem un izcīnīja 16. vietu. Šajā svara kategorijā startēja 25 sportistes. Ivanova bija sekmīga piecos no sešiem mēģinājumiem un raušanā sasniedza 88kg, bet grūšanā 116kg, kas summā deva 204kg.

Par uzvarētāju kļuva ASV svarcēlāja Meredite Olvina 100+135=235kg, otrajā vietā Sāra Deivisa (Lielbritānija) 102+132=234kg, bet trešā Patrīcija Streniusa (Zviedrija) 104+127=231kg.

Armands Mežinskis startēja svara kategorijā līdz 89 kilogramiem un izcīnīja 17. vietu 27 dalībnieku konkurencē. Jāatzīmē, ka Mežinskis bija jaunākais no visiem šīs kategorijas sportistiem. Armanda pirmais mēģinājums raušanā 145kg nebija sekmīgs, bet ar otro šo svaru izdevās pacelt. Trešajā mēģinājumā veiksmīgi uzrauti 150kg. Grūšanas vingrinājumā pieteiktais sākuma svars 182kg tika pacelts, bet nākošie divi mēģinājumi 187kg Armandam nebija pa spēkam. Summā Mežinskis pacēla 150kg + 182kg = 332kg.

Par uzvarētāju kļuva Dienvidkorejas sportists Dongdžu Ju 167+204=371kg, otrajā vietā Uzbekistānas svarcēlājs Sarvarbeks Zafarjonovs 166+205=371kg, bet trešais gruzīns Revazs Davitadze 171+199=390kg.

Pasaules čempionātā savainojumu dēļ nepiedalās mūsu Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieki Artūrs Plēsnieks un Ritvars Suharevs.

Sacensībās piedalās 432 sportisti no 74 valstīm.