Par "Futbola kluba "Ventspils"" lielāko līdzīpašnieku pastarpināti kļuvis Aslambeks Edilsultanovs, liecina "firmas.lv" informācija.

Edilsultanovs ir pietuvināts kluba iepriekšējam vadītājam Adlanam Šišhanovam, kurš par dalību spēļu rezultātu ietekmēšanā saņēmis mūža diskvalifikāciju no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA).

Vairāk nekā puse jeb 50,09% SIA "Futbola klubs "Ventspils"" kapitāldaļu pieder uzņēmumam SIA "Ventspils futbola sabiedrība", un Krievijas pilsonis Edilsultanovs ir vienīgais šī uzņēmuma īpašnieks. Pirms tam "Ventspils futbola sabiedrība" piederēja Krievijas pilsonim Šišhanovam.

Vēl 34,31% kluba kapitāldaļu pieder SIA "VK Tranzīts", starp kuras īpašniekiem ir dažādas ar Ventspils tranzītbiznesu saistītas personas. Ventspils domei pieder 11,23% kluba daļu.

Par futbola kluba vienīgo valdes locekli šonedēļ iecelts Serbijas pilsonis Vladimirs Bogdanovičs. Valdē darbu vairs neturpina Šišhanovs un Kārlis Gubāts.

Jūnija sākumā "Ventspils" līdz 2027./2028. gada sezonai tika diskvalificēta no Eiropas klubu turnīriem. Soda mēri pieņemti pēc UEFA uzraudzītas izmeklēšanas saistībā ar indikācijām par spēļu rezultātu ietekmēšanu un saistītu darbību veikšanu vairākās starptautiskās spēlēs 2018./2019. un 2019./2020. gada Eirokausu sezonās.

Pāris nedēļas vēlāk futbola klubs "Ventspils" informēja Latvijas Futbola federāciju (LFF) par komandas atsaukšanu no turpmākas dalības virslīgas 2021. gada sezonas čempionātā. Lēmums tika pamatots ar nespēju nodrošināt komandas turpmāku finansēšanu un uzturēšanu.

VID administrēto nodokļu parādi uz 7. septembri 2021. gadā sasniedz - 57 441,56 EUR.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • 0
  еs Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kāda tam ir jēga?

 • 0
  Neimanis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kas zina, varbūt vēl cer nogrūst kādam to klubu.... Tīri teorētiski, ja viņš pie šprices nav, var cerēt,ka UEFA biki maigāk skatās uz visu un pēc pāris gadiem eirokausu diskābeli atceļ. Es tikai domāju, ka LFF neviens zaļo gaismu ātrai spēlēšanai Virslīgā šādai komandai tik un tā nedos.

 • -4
  STOPVACZISM Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Pilnīgi pofig. Mans klubs ir JFKV.

  Vēl viens -beks - sultanovs:)))

 • 0
  Optika Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Saprotu, bet JFK Ventspils šobrīd spēlē 3.līgā - jā viņi noteikti tur ir pārāki par saviem pretiniekiem Kurzemes/Zemgales zonā, un varbūt pat tik pat labi veiksies 2.līgā, bet Nānotnes līga (agrāk saukta par 1.līgu) tur jau ir spēcīga konkurence - nedomāju, ka JFK Ventspils spētu šogad iekost FK Auda, vai FK Tukums, kas vēl pirms sezonas spēlēja Virslīgā.

 • -2
  Jeska Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Es domaju ka pajes gadi desmit ja ne vairak kad FKV saks cinities augstaka lilga par medaĺam un spelet eirokausos. Lidz tam bridim man vispar neinterese kas tur tagad ir ipaßnieks

 • -3
  STOPVACZISM Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Jeska, daudz ko palaidīsi garām. Tagad notiek real thing, nevis tā parodija ar no 3.līmeņa leģionāriem sapirktu komandu.
  Duje Mujeci, Tosins Aiguns, Adeleke - tie bija vīri. Pēc tam panesās kaut kādi puskoka lēcēji.

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Latviešiem kaut kas vispār pieder?

 • 0
  herberts Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ak, superīgais Latvijas futbols, bambarbeki, pišhānovi, piržemjatoviči, igundadekpeki, tarakanovi un tamlīdzīgi slaidie gaišmati, pa gabalu smakojoši piektie elementi, mūsu vienīgie futbola saimniecības finasiālie balsti, šķīstie nodokļu maksātāji, žilbinošās sportiskās meistarības veicinātāji, bļ...., nahh...., job....

 • -1
  Guantanamo Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Latvieshiem pieder atrie krediti

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kamēr tāds austrumu bizness vadīs klubu nekas krasi nemainīsies.

 • 0
  Optika Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Domāju, ka klubu izdotos pārdot kādam mazajam Abramovičam, kā tas ir ar Riga FC īpašnieku, kas būtu gatavs ieguldīt, lai tikai piepildītu mazo/slapjo sapnīti par iespēju redzēt sev piederošu klubu kādā no trijiem UEFA futbola klubu turnīriem, bet sākumā ir jātiek vaļā no lielās diskvalifikācijas, kas ir iedots FK Ventspils.

 • 0
  STOPVACZISM Pirms 6 dienām, 16 stundām

  Lai tik sēž... diskvalifikācijā. Negodam nopelnījuši.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: