Latvijas 3x3 basketbola izlase ar Kārli Lasmani sastāvā Tokijas olimpisko spēļu finālā ar 21:18 pieveica Krievijas Olimpiskās komitejas komandu un kļuva par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem šī sporta veida vēsturē.

Latvijai finālā pretī stājās Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, kas negaidīti pārspēja galvenos favorītus serbus 21:10. Serbijai tā bija vienīgā neveiksme turnīrā, jo pēc šī mača bronzas finālā ar šādu pašu rezultātu izdevās pieveikt Beļģiju. Mūsējiem bija nepieciešams revanšs, jo pamatturnīrā tika zaudēts arī krieviem. Spēles sākums gan neko labu neliecināja – Latvija spēlēja smagnēji un uzbruka neprecīzi, gandrīz vai atkārtojot pirmās spēles scenāriju. Pēc spēlētām četrām minūtēm Krievijas olimpieši bija vadībā 10:6, bet tad mosties sāka arī mūsējie. Nauris Miezis iemeta tālo, bet pēc tam izkārtoja brīvu metienu Lasmanim, kurš nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām ar divus punktus vērtu metienu atjaunoja līdzsvaru – 13:13!

Mača izskaņā sāncenši atguva vadību, turklāt potīti savainoja Edgars Krūmiņš, kurš gan tik un tā centās palīdzēt komandai, kas turpināja rādīt raksturu. Minūti līdz mača beigām bumba bija mūsējiem, bet tablo rādīja 19:18. Ar pirmo piegājienu nokārtot uzvaru neizdevās, bet bija arī otrā iespēja, kas tika izmantota nevainojami – no perimetri precīzi šāva Kārlis un Latvijas nometnē varēja sākties svinības! Par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem šajā sporta veidā kļuva Latvijas kvartets – Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš!

Latvijas 3x3 basketbola izlase olimpiskā turnīra pusfinālā prata revanšēties Beļģijas izlasei.Latvija ar beļģiem tikās turnīra otrajā mačā un piedzīvoja zaudējumu 20:21, bet šoreiz krietni labāki bija tieši mūsējie. Sāncenši gan maču sāka ar precīzu tālmetienu, uz ko ar precīzu metienu no groza apakšas un soda metienu atbildēja Kārlis Lasmanis. Vēl pēc brīža Edgars Krūmiņš ar divu punktu vērtu metienu pirmo reizi vadībā izvirzīja Latviju (4:3), bet Lasmanis ar diviem soda metieniem panāca 7:4. Pēc četrām spēlētām minūtēm mūsējiem bija vadībā 10:5, bet Beļģija ātri atguva divus punktus, kas gan izrādījās šīs komandas pēdējais veiksmes brīdis.

Mūsējie uzņemtos apgriezienus nesamazināja un pēc Lasmaņa tālmetiena panāca jau 16:8. Jūtami pagurušajiem beļģiem ar groza iekarošanu neveicās nekā, kamēr Nauris Miezis, neskatoties uz sāncenša pārkāpumu, trāpīja no groza apakšas un pēc tam arī divas reizes no soda metienu līnijas (Beļģijai jau bija sasniegta piezīmju norma). Jau nākamajā uzbrukumā Kārlis ar tālmetienu pielika šai spēlei punktu – revanšs 21:8.